690 680 960

Oszukani metodą „na wypadek”. Senior przekazał „adwokatowi” pieniądze i złote monety

Policjanci z Lublina zatrzymali 38-latka, który odpowie za oszustwo metodą „na wypadek”. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna brał udział w przestępstwie, do którego doszło w październiku 2021 r. na terenie Lublina. Pokrzywdzone małżeństwo uwierzyło w historię o wypadku córki i straciło pieniądze oraz złote monety o wartości 65 tysięcy złotych.

W październiku 2021 r. do mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna i przekazał, że jest policjantem. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że jej córka spowodowała wypadek i aby nie trafiła do aresztu, potrzebne są pieniądze.

Starsza kobieta wierzyła w opowieść oszusta i razem z mężem przekazała zgromadzoną gotówkę. 81-latkowie byli przekonani, że pieniądze przekazują adwokatowi, by „ratować” córkę. Małżeństwo straciło pieniądze i złote monety o łącznej wartości 65 tysięcy złotych.

Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili osobę podejrzewaną o udział w tej sprawie. Okazało się, że to 38-latek, który już przebywa w areszcie do podobnej sprawy oszustwa. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty udziału w oszustwie. W recydywie grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. I pomyśleć że te tępe dziady jak dożyją,mogą pójść na wybory.

 2. Jak mi ktoś mówi że ludzie nie mają pieniędzy i że jest bieda to mnie krew zalewa

 3. Dziadek z piaskownicy

  „Małżeństwo straciło pieniądze oraz złote monety o wartości 65 tysięcy złotych” – tyle daje się za chęć wykpienia od odpowiedzialności
  Powinno się ich ukarać

 4. to jeszcze nic….oszustwo metodą na „polski wał” to dopiero rekordziści.

 5. Ciekawe czy odpowiedzą za próbę przekupstwa?

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas