Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Od jutra kolejna podwyżka stóp procentowych. Kolejna w ostatnim czasie

Rady Polityki Pieniężnej już po raz ósmy z rzędu podniosła stopy procentowe NBP. Główny powód to wysoka inflacja. Uchwała wchodzi w życie od jutra.

42 komentarze

 1. Jak mnie nie stać to nie kupuję skończy się szpanowanie na kreche.

  • Trochę jest w tym prawdy. Ale jeżeli ktoś nie ma gdzie mieszkać, to gdzie ma mieszkać? Poza tym to kredyt jest motorem rozwoju i wiele inwestycji by nie powstało, gdyby nie mechanizm kredytu.
   Tylko, że kredyt musi być „zdrowy”. Tzn. że inwestycja się zwróci, a kredytobiorca spłaci kredyt.
   Natomiast branie kredytu na przejedzenie (świadczenie socjalne) i go nie spłacenie jest ze wszech miar złe.

 2. Czyżby większość wpisów była od PIsuarów i kolegów pinokia???

 3. Tchórzliwe podniesienie stóp tylko o 0,75pp,prowadzi do sztucznego podtrzymywania inflacji, obniżenia wartości złotego,obniżenie wiarygodności polskiej gospodarki a co za tym idzie przedłużenie pełzającego kryzysu.Tak się kończy budowanie gospodarki na popycie wewnętrznym opartym na społeczeństwie, które w dużej mierze żyje z plusów i kredytów.Wina oczywiście putina i Tuska a nie np tarcz anty………, i rozdawania wszystkim bez weryfikacji czy stracili na co idzie czy nie.

 4. Ten kto wziął na 30 lat przeżyje jeszcze nie jeden cykl gospodarczy tak działa ekonomia. W zasadzie patrząc wstecz nic takiego się nie dzieje.Jak brałem kredyt w 2001 r oprocentowanie było podobne właśnie go spłaciłem .Problem pojawia się gdy bieżesz kredyt na styk swoich możliwości ,no i ta maniera że dom to też ogrodzenie kostka ,elewacja ,ogród nawet odpowiednie szklanki w szafkach, ja to wszystko miałem po 10 latach ,ale kredytu jakoś bardzo nie odczułem.

 5. no i już się skończy szpanowanie nowymi furami po Lublinie dla poniektórych 🙂

 6. Podnoszenie oprocentowania kredytów powinno być ściśle skorelowane z oprocentowaniem oszczędności. Tylko w ten sposób można oczekiwać pożądanych efektów. Banki stają się krwiopijcą, który pomnaża swoje zasoby mając darmową gotówkę.