Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwi rowerzyści z mandatami i wnioskami do sądu. Jeden wpadł dwa razy

W poniedziałek policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali rowerzystów, którzy zdecydowali się kierować jednośladami pod wpływem alkoholu. Jeden miał sporego pecha, bo wpadł dwa razy, co więcej posiada sądowy zakaz.

Pierwszy nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w Momotach Górnych przez dzielnicowych. 61-latek miał w organizmie blisko dwa promile. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Drugi nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany do kontroli w Janowie Lubelskim przez policjantów z patrolu. 59-latek miał blisko półtora promila i jechał na sądowym zakazie. Policjanci sporządzili dokumentację do sądu.

Z kolei 47-latek po użyciu alkoholu jechał rowerem w Janowie Lubelskim. Został zatrzymany na jednej z ulic przez policjantów z patrolu. Cyklista został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych.

„Rowerowy recydywista” to 59-latek. Mężczyzna został zatrzymany w Janowie Lubelskim tym razem przez dzielnicowych. Jak ustalili policjanci miał w organizmie półtora promila i kolejny raz jechał na zakazie. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych natomiast za jazdę pomimo zakazu sporządzono materiały do sądu.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Jak pięknie widać skuteczność działania zakazów sądowych… Kiedyś takim spuszczali powietrze z kół

 2. Milicja powinna iść w taką specjalizację. Powinni szkolić i powołać grupę specjalną do wyłapywania tych groźnych jednostek. Powinni być dobrze wynagradzani i szybsza emerytura konieczna, bo to ciężki i niebezpieczny kawałek chleba.

 3. a to mozna miec zakaz sadowy na rower przeciez nie trzeba uprwnien? kiedys milicja spuszczala powietzre dawala do reki zaworki i szedl delikwent na piechote a mowi sie kiedys btly gorsze czasy 😀

  • Zakaz ma zapewne na pojazdy mechaniczne, czyli np. samochód. O zakazie kierowania rowerami słyszałem tylko jako anegdota.

 4. To szczyt ich możliwości.

 5. Drugie 2500zł za brak OC.

  • I jeszcze trzecie 2500PLN powinno być za brak OC na nogi, bo jakoś do roweru dojść trzeba.

 6. Jaro miał rację, że kobiety piją.

 7. uważam, że znacznie większym i realnym zagrożeniem dla wszystkich jest nagminne poruszanie się nieoświetlonym rowerem niż jazda po dwóch czy trzech piwach, ale oczywiście polska milicja ma w nosie nieoświetlonych rowerzystów, nie wiedzieć z jakiego powodu – pewnie kasa się nie zgadza i wizerunek by sobie nadszarpnęli…

 8. Dosyć pobłażliwie pisze się o pijanych rowerzystach i pieszych oraz nieoświetlonych jednych i drugich. Wprawdzie pijany pieszy czy rowerzysta bezpośrednio nas nie zabije (pomijam skutki zderzenia, reakcję kierowcy i zmianę toru jazdy np. w celu ukniknięcia) ale pozostawia po sobie w nas „ślad’. Mój kuzyn parę lat temu zabił pijanego gościa, który wytoczył się z rowu wprost pod koła. Oczywiście wina tamtego była bezsprzeczna. Jednak tamten rozterki życiowe ma już „z bani” a kuzyn został z kacem i złymi snami. Z tego punktu widzenia mandaty – nawet surowe moga niejednemu ocalić życie.

 9. Zakaz sądowy na jazdę rowerem ???o ja cię Pier… Ę????

Z kraju

Sport