Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zauważył znaku stop. Na rondzie przy Makro dodge zderzył się z peugeotem (zdjęcia)

Miejsce to od lat słynie z częstych kolizji i wypadków. Za każdym razem przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Podobnie było i dziś wieczorem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 18 na rondzie Kasprzaka w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Krańcowej zderzyły się dwa samochody osobowe: dodge i peugeot. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący dodgem mężczyzna poruszał się al. Witosa od strony centrum. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak stop, a tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy peugeota, który zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Jedna osoba została opatrzona przez ratowników medycznych. Nie wymagała dalszej hospitalizacji. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Początkowo występowały utrudnienia w ruchu, obecnie przejazd odbywa się bez problemów.

(fot. lublin112)

12 komentarzy

  1. Trzy ronda w Lublinie które weryfikują kto jest kierowcą, a kto zwykłą łajzą drogową to ; rondo Kasprzaka (przy Makro), rondo Mohyły (przy Ruskiej) i tz rondo „z pniakiem” (100-lecia KUL).