690 680 960

Nastolatek wyskoczył z krzykiem z Jeziora Białego. Twierdzi, że zaatakowała go sporych rozmiarów ryba

Nastolatek wraz z rodziną przyjechał nad jezioro na wakacje. Kiedy zeskoczył do wody, po chwili zaczął krzyczeć, że coś go ugryzło. Jego matka zapewnia, że była to ogromna ryba drapieżna.

Wiele osób z pewnością pamięta historię rzekomego krokodyla znajd Jeziora Białego koło Włodawy. Tym razem jeden z wczasowiczów wypoczywających w Okunince zapewnia, że został zaatakowany przez potężną drapieżną rybę, najprawdopodobniej suma lub szczupaka.

Zdarzenie miało mieć miejsce w minioną niedzielę, 11 lipca. Nastolatek wraz z rodziną przyjechał nad jezioro na wakacje. Tego dnia 12-latek postanowił popływać na supie, czyli dmuchanej desce. Kiedy zeskoczył z niej do wody, po chwili zaczął krzyczeć, że coś go ugryzło.

Całe zdarzenie opisał lokalny portal wlodawa.net, z którym skontaktowała się matka 12-latka. Jako dowód przedstawiła zdjęcia, na których widać poranioną stopę. Kobieta zapewniała, że po wyjściu z wody stopa też krwawiła. Portal dodaje, że jak do tej pory podobnych przypadków jeszcze nie było.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

43 komentarze

 1. Ludzia jak by to był szczupak to by nie puścił
  Troszkę anatomia szczupak ma żaby zadarte do tyłu żeby zdobycz nie mogła uciec rany były by również inne
  Tak więc jakoś nie chce mi się w to wierzyć moim zdaniem to kolejny fake na Turystow

  • Jaki fejk, szczupak potrafi użreć kaczkę czy psa i pod wodę wciągnąć, ale odpowiednich rozmiarów.
   Materiał jest o dziecku 12-letnim , zależnie od budowy ciała ważącym od 30 do 40 kg, poza tym może był przy supie której się złapał, kto wie (która też ma swoją wyporność) no i nie wiesz jak wielki był to szczupak (jeżeli był to szczupak) ale twoje spekulacje tego nie wykluczają.
   To że ma zęby zadarte do tyłu to nie znaczy że nie może puścić ofiary i skąd wiesz jak ugryzł palce u stóp. Równie dobrze mógł to być sum, choć ten jakby był wielki to pod wodę by wciągnął, ale nie wiadomo za płetwę panie ichtiologu nie złapałem. 😉

 2. To jest typowe ugryzienie Suma ponieważ sum nie ma kłów ale ma małe ząbki w kształcie tarki i ściera skórę tak jak na powyższym zdjęciu i w Niemczech w Rosji były podobne przypadki ugryzienia przez suma .Co do szczupaka na pewno nie bo szczupak ma zęby w kształcie haczyków które głęboko ranią ,tak się składa że w 2012 roku złapałem szczupaka 4 kg i gdy wypinałem mu przynętę ugryzł mnie miałem palca dość poranionego jakby żyletką skora poprzecinana.

 3. To jest typowe ugryzienie Suma ponieważ sum ma małe ząbki w kształcie tarki i zdziera skórę tak jak na powyższym zdjęciu zaś szczupak ma zęby w kształcie haczyków i przecina dość głęboko skórę tak się składa że ja w 2012 złapałem szczupaka 4 kg i gdy wyciągałem przynętę rybie z pyska ten mnie ugryzł w palca raniąc go mocno skóra przecięta niczym żyletką.

 4. Sum rozplenił się strasznie w Polsce, powinien być wprowadzony zakaz wypuszczania tego szkodnika.

 5. krokodyl

 6. A w okunince to nie krokodyle?

 7. Sumy w Polsce to po 80 kg ważą

 8. No niby nie ma informacjio ktorej to było…ale sum jest rybą która żeruje nocą. Młody nie chlapal się nocą. No chyba że to był wieczór

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej