Na widok radiowozu zjechał na pobocze. Miał ponad 2 promile, ma zakaz prowadzenia pojazdów

W miniony piątek świdniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, co więcej ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony piątek po południu świdniccy policjanci zwrócili uwagę na kierującego motorowerem mężczyznę. Na widok radiowozu zjechał on na pobocze i zatrzymał się.

W trakcie podjętej kontroli policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 67-latek przekazał mundurowym, że wybrał się do sklepu po zakupy.

Jak ustalili funkcjonariusze, wobec mężczyzny orzeczony jest aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z czym, oprócz odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości, poniesie on przed sądem konsekwencje za niestosowanie się do wspomnianego zakazu. Za pierwsze z przestępstw grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast drugie z nich zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. jest , już jest , kolejny codzienny pijany wieśniak , nachlana zaraza

  • Dostanie kolejny zakaz, grzywne i jakis rok wiezienia. NIc dziwnego ze taka kara nie robi na nim wrazenia. Jak wyjdzie z pierdla to znowu bedzie jedzic po pijaku.

 2. A czy miał maseczkę?

 3. Jasio Down z zerówki

  Dwa za jedno, pięć za drugie to wychodzi siedem. Niechby z tego chociaż te dwa dostał to możeby coć zostało w pustym łbie, a tak policjanci sie nawysilali, zrobili co do nich należało, a sąd orzeknie, że to niska szkodliwość społeczna i niedługo gościa znów zatrzymają… pod „wpływem”, bez prawka i z kolejnym zakazem.

 4. maseczkę,bo widziałem jak po akcji wracał

 5. Ja tam bym skierował wniosek do sanepidu o nałożenie grzywny, tak ze 20-25 tysi. Widać, że zwykłe mandaty i ograniczenia w prowadzeniu pojazdów nie przebijają się przez tępy łeb

 6. Dostanie z rok wiezienia wyjdzie po paru miesiacach, a potem znowu flacha i jazda. Ludzie sa niereformowalni, a pobyt za kratami traktuja jako nowa przygode. Warto by bylo zwiekszyc wysokosc grzywn – niech splacaja je przez lata.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą