Na poprawinach rzucił się na szwagra z nożem. Był pewien, że go zabił

Jest sądowy finał zdarzenia, jakie miało miejsce w Dęblinie na poprawinach po weselu. Pomiędzy szwagrami doszło do awantury, jeden z nich chwycił za nóż.

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie Marcina P., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa swojego szwagra. Wszystko wydarzyło się w maju ub. roku w Dęblinie. Mężczyzna wraz z rodziną udał się na przyjęcie weselne do jednej z pobliskich miejscowości. Z imprezy wrócili już w w większym gronie, gdyż zaproponowali nocleg Krzysztofowi R. i jego partnerce.

Następnego dnia postanowili urządzić poprawiny. Jak wynika z ustaleń śledczych, w ich trakcie pomiędzy mężczyznami zaczęły pojawiać się różnice zdań. Wraz z kolejnymi kieliszkami alkoholu przeradzały się one w kłótnie, a u obu szwagrów narastała agresja. Rodzina widząc co się dzieje, postanowiła załagodzić napiętą sytuację.

Kiedy Marcin P. nakazał Krzysztofowi R. wynosić się z jego domu, gospodarz został wyprowadzony do innego pokoju, aby tam wytrzeźwiał i się uspokoił. To jednak nic nie dało. Po pewnym czasie wrócił trzymając w ręku nóż. Zaatakował nim swojego szwagra zadając mu kilka ciosów w nogę. Spowodował tym przecięcie tętnicy udowej a tym samym silny krwotok. Następnie 32-latek uciekł.

Dzięki szybkiej reakcji bliskich a następnie pomocy ratowników medycznych, życie rannego udało się uratować. Nożownik szybko został zatrzymany przez policję. Był on przekonany, że zabił 35-latka. Prokuratura oskarżyła Marcina P. o usiłowanie zabójstwa. Ten w sądzie bronił się, że był pijany i niczego nie pamięta. Sąd uznał, że mężczyzna jest winien zarzucanego mu czynu i skazał go na 4,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo ma on zapłacić 70 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. archiwum)

5 komentarzy

 1. Szwagry z miasta Dęblin.

 2. szwagier to nie rodzina

 3. Wypijmy za tych co nie mogą i za tych co już nie powinni

 4. Więc we własnym domu nie jesteś u siebie, i nikogo nie możesz wyrzucać a tym bardziej za pomocą domowych środków przymusu

 5. Jak ma się miękkie serce to trzeba mieć twardą d*pe.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online