Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska Policja otworzyła swoje drzwi. Można było obejrzeć policyjny sprzęt i uzyskać informacje o zatrudnieniu (zdjęcia)

W trakcie dnia otwartego w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie, na odwiedzających czekały liczne atrakcje, w tym nowoczesne radiowozy, motocykle i sprzęt kontrterrorystyczny. Na stoiskach prewencyjno-edukacyjnych można było uzyskać informacje o zatrudnieniu w Policji oraz warunkach przyjęć. Wydarzenie to było związane z obchodami 20-lecia etyki zawodowej w Policji.

Obchody 20-lecia etyki zawodowej w Policji w Lublinie rozpoczęły się o 9:00 od konferencji, w której udział wzięli przedstawiciele społeczności akademickiej KUL oraz funkcjonariusze lubelskiej Policji. Uroczystość otworzył Komendant Miejski Policji w Lublinie, podinsp. Tomasz Gil, który przywitał zaproszonych gości. Podczas wydarzenia odbyły się również wykłady o etyce zawodowej, prowadzone przez podinsp. dr Edytę Naję z KWP w Lublinie, dr hab. Grzegorza Adamczyka, profesora KUL, oraz nadkom. Monikę Jaworską z KMP w Lublinie.

W ramach promocji zawodu policjanta, osoby odwiedzające komendę miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Na stoiskach prewencyjno-edukacyjnych, wystawionych przez poszczególne wydziały oraz przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny KWP w Lublinie, czekały na gości najnowocześniejsze radiowozy, motocykle oraz sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Chętni mogli również spotkać się z technikiem kryminalistyki oraz przewodnikiem psa służbowego.

Przygotowane zostało również stoisko kadrowe, gdzie zainteresowani mogli uzyskać informacje o możliwości zatrudnienia w Policji oraz warunkach przyjęć do służby. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a na placu przed komendą pojawiło się nie tylko wiele studentów, ale także uczniowie lubelskich szkół, którzy chcieli przyjrzeć się pracy mundurowych z bliska.

(fot. Policja Lublin)

24 komentarze

  1. Onufry z Czereśni

    W Policji są masowe odejścia na, emeryturę, czyli każdy to może to ucieka, ale o tym cichosza, bo państwo Jarka, to państwo idealne i opływające w dobroby.

    • Matka Polka (nie mylić ze stadem boskich)

      Policjanci zostali tak mocno ubezwłasnowolnieni przepisami, że wola odchodzić ze służby niż być ciągani po wydziale wewnętrznym za pokazanie języka rozwydrzonemu małolatowi, któremu należałoby przylać pałą.

  2. Pięknie to wygląda i funkcjonuje tylko na youtubie i tiktoku.

  3. Jakbym miał być ścigany za byle co mieliby mi rujnować, życie za to, że w czasie interwencji np. popchnąłem kogoś, to wolę robić to co robię, za mniejsze pieniądze, ale spokojniej.

  4. mieć księdza i policjanta w rodzinie to wstyd na pokolenia

    • Tylko jak ci trzeba ochrzcić dziecko lub wysłać do komunii to walisz do księdza. A jak ci ktoś wpier….i na ulicy albo samochód uszkodzi to płaczesz na Policji. I wtedy to dobre instytucje.

  5. a może zreformować tą organizacje, wywalić beton z górnych sturktur, w tym przestępców i przemytników.
    dać policjantowi używać rozumu, a nie klepać mandaty bo trzeba, i nie trzeba będzie szukać pracowników po portalach internetowych, czy w urzędach pracy.
    pójdą tacy do policji którzy są normalni, i co mają powiedzieć np rodzinie zabitego chłopaka z zamościa, że prawo działa dobrze, a dwóch którzy uczestniczyli w pobiciem ze skutkiem śmiertelnych chodzi po wolności.

    • Dziadek ze Slamsowa

      Tak, dwóch którzy uczestniczyli w pobiciu ze skutkiem śmiertelnych chodzi po wolności i śmieją się i z prawa, i ze sprawiedliwości.
      O mają tzw. plecy i znajomości.

  6. Momencik, „wydarzenie to było związane z obchodami 20-lecia etyki zawodowej w Policji”, czyli wcześniej nie było etyki zawodowej? Etyka zawodowa jest dopiero od 2003 roku? Ponad 13 lat od przekształcenia z MO to musiało trwać? Brzmi jak jakiś ponury żart.

Z kraju