Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Komunikat Prokuratury Krajowej w sprawie niebezpiecznej gry o nazwie „niebieski wieloryb”

Prokuratura Krajowa opublikowała apel w sprawie gry o nazwie „niebieski wieloryb”, która polega na wykonywaniu szeregu niebezpiecznych poleceń, m.in. dotyczących samookaleczenia. Komunikat skierowany jest w szczególności do rodziców i opiekunów.

27 komentarzy

 1. Bo świat idzie do przodu

  Kiedy ja byłem nastolatkiem grało się w pilke, na boisku, łące, gdzie się dało, zimą chodziło się na sanki. Każdy z nas miał odrobinę chociaż rozumku w tym młodym łebku. Stary nie jestem, bo 25 wybiło dopiero ale mogę powiedzieć, że dało się wyjść na człowieka i coś prezentować sobą i swoim zachowaniem. Czytając to ogarnia mnie śmiech, bo dokąd oni zmierzają… Wychowanie przez rodziców to jedno ale rodzic im nie da rozumu i myślenia które powinni wykształcić sami chcąc być kiedyś dorosłymi ludźmi, jakoś istnieć w spoleczenstwie. Za moich czasów zagrożenie dla młodzieży to były narkotyki,robiło sie akcje społeczne o bezpiecznym seksie a teraz powinno się ostrzegać młodzież przed młodzieżą. Czasem myślę że natura powinna działać sama i eliminować jednostki które nie nadają się do dalszej egzystencji. Tylko my decydujemy o tym co z nami, kiedyś tak bylo a teraz jest czas rozwijania nowych technologii, każdy ma iPhone ale nie każdy ma mózg. Smutne

  • Pampalini łowca zwierząt

   Za moich czasów to wymyślono koło.

  • Dobrze gada polać mu

  • Nie wiele starszy jestem, 32 lata, boisko z dwiema super bramkami, nieopodal mojego domu, zarosło trawą po pas, kiedyś nie trzeba było nawet kosić bo było wydeptane grania w piłkę, dzieci jest tyle samo albo nie ma komu grać, wszyscy na kompach, tabletach i innych iUstrojstwach, bo wszyscy to moją… ale nie każdy ma mózg. Smutne

   • Teraz każdemu przeszkadza, że dzieciaki biegają wokół bloku. Żeby zagrać w piłkę muszą mieć dostęp do orlika. A orliki są zamknięte żeby ich nikt nie zniszczył. moherom przeszkadza nawet rysowanie kredą po chodniku. Czy też zbyt głośna rozmowa. Skoro tak narzekacie na te dzieciaki to powiedzcie który z was wychowa lepsze?! Wiecznie to samo narzekanie… a Wasze dzieci są takie same. Czyż nie?

   • na moim osiedlu dwa lata temu miasto zbudowało nowe boisko i jest non-stop zajęte, trawa nie ma nawet kiedy wykiełkować. może to nie jest kwestia tego, że dzieci w twojej okolicy są nieruchawe, tylko że ich po prostu nie ma? są osiedla, gdzie średnia wieku jest bliżej emerytury niż wieku szkolnego, place zabaw na nich są smutne, poobdzierane, nieraz w większości już zdemontowane, zresztą kto by prowadzał dzieci na „plac” wylany asfaltem z dwiema metalowymi drabinkami na krzyż…

   • Na oś. Piastowskim,prezes Gąbka likwiduje ogólnodostępne trawiaste boisko dla dzieciaków. W zamian stawia dom seniora dla zasłużonych działaczy PZPR i SLD. Startował z list tej partii i dostał się swego czasu do Ratusza to spłaca poparcie. Każdy zielony teren, nadający się pod zabudowę w tym mieście zostaje sprzedany. Likwidowane są skwery, boiska czy choćby Górki Czechowskie. Dzieciaki mają być ogłupiane przez internet (np.taki niebieski wieloryb) a nie bawić się na dworze. To jest Miasto Inspiracji, w czym gra w piłkę ma niby inspirować? Z ciekawości zapytam, co mohery mają wspólnego z zamkniętymi Orlikami?

  • Jestem od ciebie kilkanaście lat starszy i „za moich czasów” też zdarzały się dzieci tnące się po rękach czy wieszający się za namową starszych kolegów (tzw. sataniści), więc to nie jest kwestia tego, że teraz młodzież jest głupsza, po prostu sposoby i kanały komunikacji się zmieniły, a idioci jak byli, tak są.

  • Czy to wina dzieci że komórę rodzice wcześniej wkładają do kołyski niż grzechotkę . Jak niemowlak już kołysce mózg ma zlasowany , to jaki ma mieć w wieku szkolnym ?

 2. Popek już dawno w nią grał.

 3. Bezstresowe wychowanie, jak zobaczę niektórych rodziców jak podchodzą do złych zachowań ich dzieci, to po prostu scyzoryk się otwiera w kieszeni, ale to może się na nich zemścić tak jak to było w Rakowiskach.

  • Czy przez „złe zachowania” rozumiesz może przypadkiem bieganie dookoła placu i krzyczenie wniebogłosy, albo grę w piłkę na trawniku pod klatką? Tak tylko pytam. 😉

 4. Czego można oczekiwać od dzisiejszej młodzieży. Rodzice zabiegani by zarobić parę groszy lub wyemigrowali na Zachód. Eurosieroty robią co chcą bo nie mają żadnej kontroli. Szkoła przegrywa z internetem a w TV odmozdzajace programy nie mające nic wspólnego z edukacją. Prokuratura powinna dorwać zje..a który rozpowszechnia taka rozrywkę. Powinni wprowadzić obowiązkowa służbę wojskową.

  • Dokładnie. Programy typu „Trudne sprawy”, „19+” „Dlaczego ja” itp są tworzone tylko po to, żeby ogłupiać społeczeństwo i oswajać je z patologią. Niby prosta rozrywka dla prostych ludzi, ale jak tego typu programy zaczynają stanowić 1/3 oferty programowej ogólnodostępnych telewizji, to komuś się powinna lampka zaświecić.

 5. „Chcącemu nie dzieje się krzywda” tyle w tym temacie. Jak ktoś jest na tyle głupi zeby takie coś robic to juz jego sprawa to tzw. selekcja naturalna.

  • Tomaszu ,nie ma głupich dzieci, dziecko nie rodzi się głupie, to kwestia wpływu środowiska i wychowania.A takie podejście jak Twoje to już dramat, Młode umysły trzeba czujnie kształtować, a to co tu napisałeś to totalna olewka.

 6. Za tak zwanego prl,u byly programy dla dzieci i mlodxierzy w popoludniowym programie tv,byly filmy typowo mlodzierxowe,morze glupie i propagandowe ktos powie ale byly .Teraz co?Dlaczego ja ?on? denna odyczajowka.

 7. Jak coś jest od ruskich to nie może być dobre

 8. http://mitologiawspolczesna.pl/niebieski-wieloryb-krotko-o-nowej-niebezpiecznej-legendzie/

  Ciekawe jak wyglądało śledztwo prokuratury. Wszystkie media podają informację zaserwowaną przez jakiegoś lokalnego pudelka w Rosji. Kiedy zaczyna się szperać okazuje się, że to jakaś lipa 🙂

 9. za mmoich czasów to sie bawiliśmy w słoneczko w szkołąch a nie jakieś wieloryby

 10. Powalone w równym stopniu jako święto migdalenia z 14 lutego

Z kraju

Sport