690 680 960

Koronawirus doprowadził do znacznego spadku przestępczości. Mniej było też kolizji i wypadków

Znaczna część mieszkańców przebywa w domach, policjanci notują o wiele mniej przestępstw. Mniejszy ruch na drogach wpłynął też na spadek liczby wypadków i kolizji. W tym przypadku nie jest on duży, gdyż jak wiadomo, często bywa tak, że na pustych ulicach potrafią zderzyć się jedyne jadące nimi pojazdy.

Epidemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na codzienne życie mieszkańców naszego kraju, lecz także na sytuację związaną z interwencjami policji oraz przestępczością. Jak niedawno wyjaśniał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, w zależności od miasta zdarzeń jest około 30 a nawet 40 procent mniej. Postanowiliśmy sprawdzić, jak to wygląda w naszym regionie.

W marcu na terenie województwa lubelskiego doszło do 72 wypadków w których 5 osób zginęło zaś 80 zostało rannych. Zanotowano też 1174 kolizje. Patrząc na styczeń, widać spadek. Wtedy to zanotowano odpowiednio 82 wypadki, w których 98 osób zostało rannych zaś 6 straciło życie, miało też miejsce 1599 kolizji. Jeżeli chodzi o nietrzeźwych kierowców, w marcu zatrzymano ich 320, w styczniu zaś 377. Znacząco spadła również liczba włamań i kradzieży. O ile w poprzednich miesiącach notowano każdego dnia średnio po 5-6 włamań i ok. 10 kradzieży, tak w ostatnich dniach marca były to pojedyncze przypadki. W dniu 22 marca zanotowano tylko jedną kradzież, nie było zaś żadnych włamań. W kolejnych dniach notowano średnio po 2 włamania i 4 kradzieże. Łącznie w ciągu całego miesiąca policjanci z naszego regionu zatrzymali na gorącym uczynku 686 sprawców przestępstw. W styczniu było to 870 osób.

Jak przyznają policjanci, nie oznacza to, że funkcjonariusze mają mniej pracy. Przestępcy bowiem szybko dostosowują się do zmian i notowanych jest coraz więcej oszustw związanych właśnie z koronawirusem. Do tego dochodzą działania związane z kontrolą przestrzegania kwarantanny, miejsc gdzie mogą gromadzić się osoby itp.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. E tam …jak się na pustym skrzyżowaniu z migającym zółtym światłem ,spotkają dwie kierujace ,to na bank będzie dzwon

 2. Spadła też liczba wystawianych mandatów, składki zus wstrzymane, mniejszy dochód z podatków a 500+ i emerytury trzeba co miesiąc wypłacać.

 3. czyli, że komunistyczna Chińska Republika Ludowa odnosi sukces… i tym się chwali KGP…

 4. Patrząc na ilość ludzi na ulicach i na te statystyki dochodzę do wniosku, że ci co „zapier’dalają”, jeżdżą po alkoholu, mają w du’pie przepisy… mają tak samo w du’pie zasady kwarantanny, zostawania w domach itd… ta sama swołocz i chamstwo.

 5. Mniej wypadków śmiertelnych….
  Mniej zgonów spowodowanych w trakcie przestępstw… Ludzie „boją się chorować” i siedzą w domu ze świadomością że jak zachorują to nie ma jak się leczyć… Tzn. Żadna choroba nie jest teraz ważniejsza od covid-19…
  Reasumując : czy jest lepiej???? Bo jak to wytłumaczyć na chłopski rozum…

 6. ruda ruska laska

  Ale jaja.No brak słów.

 7. A co się dzieje u p.o. naczelnika w Jackowie ,karetka przed domem i w kombinezonach tam wchodzą do domu.

 8. A to podobno ciezarowki wedlug wiekszosci spoleczenstwa sa przyczyna wypadkow a jezdza tak jak jezdzily.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas