Kilkuletnie dziecko błąkało się przy ruchliwej drodze. Zareagowali kierowcy (zdjęcia)

Kierowcy widząc kilkuletnie dziecko spacerujące przy ruchliwej drodze, powiadomili policję. Jak nam przekazali, chłopiec błąkał się i wyglądał na zagubionego.

W niedzielę około godziny 15 kierowcy jadący trasą Lublin – Świdnik dostrzegli kilkuletnie dziecko spacerujące tuż przy ruchliwej drodze. Jak nas poinformowano, chłopiec wyglądał na zagubionego, błąkał się raz w jedną, raz w drugą stronę. Znajdował się w miejscu, gdzie nigdzie w pobliżu nie było żadnych zabudowań.

O wszystkim powiadomiona została policja. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze z Lublina i Świdnika. Okazało się, ze chłopiec ma osiem lat. Wraz z rowerem, który posiadał, został przewieziony do miejsca zamieszkania.

Zgodnie z przepisami dziecko w wieku powyżej siedmiu lat może „teoretycznie” pozostawać przez jakiś czas bez opieki. Jednak w przypadku, kiedy dziecku by się coś stało, rodzice lub opiekunowie mogą odpowiedzieć przed sądem za niedopełnienie obowiązku „troszczenia się o małoletniego poniżej lat 15”.


(fot. nadesłane)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. „Okazało się, ze chłopiec ma osiem lat. Wraz z rowerem, który posiadał, został przewieziony do miejsca zamieszkania.” – Czyli, że błąkał się po miejscu zamieszkania, w terenie bez zabudowań i nie wiedział gdzie jest? A jakaś informacja gdzie rodzice, jak trafił w to miejsce, dlaczego się zgubił?

  • Maruda ku..wa co Cię to interesuję

   • Interesuje, bo poszły na tą interwencję jego i moje podatki więc zamknij usta.
    Starzy powinni zostać obarczeni kosztami za samowolkę tego szczawia.

    • Wez gosciu zluzuj. A ty jak byles szczawiem to zawsze sie mamusiej spodniczki trzymaleś? Chlopaczyna by wrocił predzej czy pozniej sam do chalupy ale kierowcy zrobili wielkie halo i wyszlo jak wyszlo. Tylko szkoda ze zadnemu nie przyszlo do glowy zeby sie zatrzymac i zapytac co sie dzieje tylko od razu alarmowy numer kręcić.

     • No i dobrze, że zrobili wielkie halo. Lepsze to niż totalny ignor.

     • Trafna wypowiedź. Wielki szok bo dziecko chodzi po dworze zamiast siedzieć przed komputerem… Do czego to doszło: zwinęli do suki zawieźli na chatę, ojciec wpier…ol spuści i będzie siedział na d… zamiast łazić i szokować kierowcow…

     • oj tam oj tam.. młody chciał przedostać się na drugą stronę ekspresówki.

 2. HerbuZielonaPietruszka

  Zgodnie z przepisami dziecko od lat dziesięciu może samodzielnie poruszać się rowerem. Poniżej lat 10 jest traktowany jako pieszy a w ruchu drogowym musi być pod opieką.

  • Jednak nie tak do końca. Art. 43.
   1. Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania.

 3. Generalnie dzieciak chciał się przejechać rowerem tylko nagle bezpieczna droga się skończyła i wjazd na dwupasmowe i szukał pewnie miejsca gdzie bezpiecznie może pojechać dalej. Taki nie przemyślany ten kawałek drogi jest niestety nie ma gdzie rowerem uciec w stronę Lublina. Ścieżka rowerowa by się przydala.

  • nie wierzę że zapomniał jak wrócić… po prostu explrował teren jak my w dzieciństwie, rzeki, przepusty itp to były nasze „bazy”. W wakacje zabrałem swoje dzieci (8 i 12 lat chłopaki) na spacer i przeszliśmy rurą burzową pod ekspresówką… mało się nie posikali z radości…

 4. Niezależnie od komentarzy brawa dla mundurowych. Tak właśnie powinna działać policja.

 5. co tam dziecko 500+ ważne

 6. a do szkoły pierwszoklasista to jak ma dojść? może przemieszczać się samodzielnie bez żadnej opieki! Rowerem po drodze się nie przemieszczał a jedynie poboczem co jest dozwolone!

 7. Zrobili halo kurka nic by się żadnemu nie stało jakby stanął i zapytał się co tu robi. Miałem kiedyś podobna sytuację na tej drodze tylko tyle że młody szedł środkiem drogi. Dużo aut wcześniej przejechalo i nikt nie zareagował. Stanąłem zapytałem się co tu robi wsadzilem do auta i odwiozlem do domu. Okazało się że chłopak szedł z Lublina ze szkoły bo spóźnił się na autobus A nie miał nic na koncie by zadzwonić do domu.

 8. Ten chlopiec ma 10 lat. Chodzi z moja corka do klasy. Taki blad w informacji powoduje oburzenie spoleczenstwa. Czy policja jest od tego, zeby zajmowac sie bezspornymi sprawami? Nie widac, zeby chlopiec byl w niebezpieczenskie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja