Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy MPK zatrzymali w Lublinie pijanego „taksówkarza”. Będą dla nich nagrody

W minioną sobotę kierowcy MPK zatrzymali na terenie Lublina pijanego mężczyznę świadczącego usługi przewozu osób na aplikację. Obcokrajowiec blokował wyjazd z zatoczki autobusowej. Jak się okazało 28-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 4.30 na Placu Wolności w Lublinie. Na zatoczce autobusowej zatrzymał się kierujący samochodem marki Opel, który świadczył usługi przewozu osób na aplikację. W związku z tym, że pojazd blokował wyjazd z zatoczki, jeden z kierowców MPK postanowił zwrócić mu uwagę.

– Gdy podszedł do auta, poczuł woń alkoholu. Natychmiast wspólnie z innymi kierowcami ujął obcokrajowca. Na miejsce wezwano patrol Policji. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 28-latka. Jak się okazało, w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a jego auto nie posiadało ważnego przeglądu i polisy OC – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Teraz grozi mu wysoka grzywna, wydłużony zakaz kierowania pojazdami oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Będą nagrody pieniężne i dyplomy dla kierowców

Jak nam przekazała Weronika Opasiak rzecznik prasowy MPK Lublin, będą nagrody dla kierowców, którzy byli zaangażowani w akcję zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

– Dzięki wzorowej postawie kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, być może udało się uniknąć tragedii. Jeden z kierowców nocnej linii oczekujący na odjazd, zauważył kierowcę samochodu osobowego, który blokował wyjazd z zatoki przystankowej. Kierowca MPK udał się do kierowcy samochodu, by poprosić o odjazd, wtedy się zorientował, że kierowca auta jest pod wpływem alkoholu. Co więcej, próbował odjechać. Wówczas inni kierowcy linii nocnych oczekujący na przystanku przy Placu Wolności, podjęli natychmiastowe działania – zablokowali przejazd i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy samochodu osobowego. Potem wezwali policję. Jak się okazało kierowca auta miał w wydychanym powietrzu 0,6 promila alkoholu. Teraz wzorowa postawa kierowców i ich odpowiedzialne zachowanie, zostaną nagrodzone. Kierowcy otrzymają od Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, dyplomy i nagrody pieniężne – przekazała nam Weronika Opasiak rzecznik prasowy MPK Lublin.

34 komentarze

 1. Patrz pan, a mieli sprawdzać, czy mają prawa jazdy.
  Już przestali?

  A – z tego co od znajomego słyszałem, to „Czarnecki” z wizą ze straganu kolegów ministra Wawrzyka, a nie Ukrainiec czy Gruzin. Za to zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ma już polski, dorobił się tutaj.

  • Po co miał kupować wizę na straganie? Przecież z artykułu jasno wynika, że przyjechał tutaj „do pracy”, a nie zdziwiłbym się też gdyby poza pracą również „studiował” w naszym mieście 😉

 2. Nigdy taxi tylko bolt.

 3. Makumba lepiej się czuł, niż u siebie. Wszak kupił kwity legalnie. Nikt nad nimi nie panuje.

 4. jak zawsze zdziwiony

  kapusie są wszędzie i będą. A te nagrody to niby za co? Za konfiturę?

 5. ukr pewnie?

 6. „kierowcą” był obywatel zimbabłe

 7. Mam wrażenie, że zawsze tego samego łapią. A jak Wy?

Dodaj komentarz

Z kraju