690 680 960

Jutro rusza ośrodek Słoneczny Wrotków

Już jutro rozpoczyna się nowy sezon w ośrodku Słoneczny Wrotków. Kompleks basenów nad Zalewem Zemborzyckim będzie czynny codziennie w godz. 9-20.

Kompleks Słoneczny Wrotków składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia „anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia „cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewniają wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych.

W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

W ubiegłym roku ośrodek Słoneczny Wrotków odwiedziło blisko 50 tysięcy osób. Kompleks był otwarty od 11 czerwca do 4 września, a także w kolejny weekend września, przy czym – z powodu warunków atmosferycznych – był wyłączony z użytkowania przez 16 dni. Rekordowe dni zeszłorocznego lata na Słonecznym Wrotkowie to: 26.06 – 2997 osób, 2.07 – 2663 osoby i 31.07 – 2614 osób.

Nowy cennik ośrodka:

cennik

2017-06-23 09:08:33
(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Fajnie. Szkoda, że tak późno. Klimat się zmienia i chyba czas wziąć pod uwagę fakt, że początek wakacji już dawno przestał być początkiem upałów.

  Btw… jak rozumiem zaraz zostanie wydany zakaz kąpieli w basenach, gdyż:

  „– Woda (…) nie nadaje się ani do kąpieli, ani do spożycia – ostrzega Irmina Nikiel, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – Jeśli ktoś się w niej kąpie i pozwala na to dzieciom, to działa bardzo nieodpowiedzialnie. Woda, z której korzystają np. ptaki, może stanowić poważne zagrożenie dla człowieka.”

  „– Woda jest filtrowana i chlorowana (…). Ale nie jest to przestrzeń zamknięta, więc mogą się w niej pojawić zanieczyszczenia – przyznaje rzeczniczka Ratusza.”

  Nie chcę tu oczywiście wojować o zezwolenie na kąpiel w fontannie na Litewskim a jedynie wykazać absurdalność przywoływanych tam argumentów motywujących wprowadzenie zakazu. Bo identyczna argumentacja może być użyta i w tym przypadku. Zakaz kąpieli powinien być ustanowiony ze względu na miejsce, w którym jest fontanna i tyle. Ptaki w lecie tak samo srają do wszystkich otwartych zbiorników wodnych. U nas nie można nic zrobić tak po prostu. Wszystko musi być pogmatwane i zakręcone 🙂
  Cytaty pochodzą z artykułu id:1000201088 w DW.

  • Na Wrotkowie masz przynajmniej w teorii brodziki do dezynfekcji stóp (albo chociaż obmycia z kurzu i piachu), prysznice i w teorii trzeba z nich korzystac przed wejściem do zbiornika wody, no i ratownikow- nawet na brodziku dla dzieci. Na wodnym placu zabaw podloże jest mniej śliskie niż w fontannie. Ciekawa jestem jakie by były konsekwecje i kto by je poniósł, gdyby na Litewkim ktoś niefortunnie upadł i uderzył się w głowę tak, że miałby ciężki uszczerbek na zdrowiu…

 2. i może jeszcze bezpłatny autobus odjeżdzajacy z placu litewskiego do Słonecznego Wrotkowa, aby to towarzystwo z fontann przewieźć w miejsce odpowiednie do ich zabaw

 3. Wiking trzymaj się te maluchy cię wykończą w tym roku 😀 pozdro dla reszty towarzyszy w czerwonych strojach

 4. a dla studentów przewidziana jakaś zniżka? czy płacimy jak „dorośli”?

 5. Drogo. Fontanna na Litewskim wychodzi taniej. No chyba że ktoś ma za darmo mpk…

 6. Dwa lata temu za całą rodzinę płaciłem 45 zł a dziś muszę zapłacić 80 zł + frytki napoje obiad itd wychodzi lekko 150 zł. Dobrze że darmowy plac jest obok

 7. Ale można było sie domyslać bo to jak z produktami spożywczymi, jak coś jest dobre i dobrze się sprzedaje to trzeba to żenić z wodą żeby potroić zyski – zawiedzeni zmianą smaku klienci odchodzą.
  Tu będzie to samo pazera zeżre te baseny jak ludzie będą woleli nad jezioro pojechać na cały dzień w tych samych pieniążkach

 8. Razem ze znajomymi co roku chodziliśmy na te baseny a teraz z tymi cenami trochę przesadzili. Za ta kasę wole pojechac nad jezioro i grilla rozpalić.

  • Te ceny to kpina, najbardziej nie chodzi o te 21 zł tylko o warunki, takie baseny teraz ludzie koło domów mają, byłem raz i tylko raz jak wszedłem do wg nich dużego basenu i wody poza brzuch lekko miałem, gdzie dużo syfu w nim pływało, pomimo upału woda lodowata jak nie wiem co, warunki skandaliczne i do tego takie ceny, myślę że nikt by nie miał pretensji co do ceny jeżeli szła by w parze z jakością. Podsumowując ten basen to jeden wielki zanoedbany layem syf na który i tak ludzie przyjdą bo nic innego nie ma w tym mieście, a nazwa przepiękna Miejski ośrodek……. brawo lublin

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas