Środa, 01 maja 202401/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał o blisko 100 km/h za szybko, dostał mandat i zatrzymano mu uprawnienia. Godzinę później znów wpadł na tym samym (wideo)

W ciągu godziny 31-letni motocyklista dwa razy wpadł na przekroczeniu prędkości. Otrzymał dwa mandaty karne w łącznej wysokości 7500 zł i 30 punktów karnych. Zatrzymane zostały mu również uprawnienia do kierowania.

W wielkanocny poniedziałek funkcjonariusze lubelskiej drogówki patrolując teren miasta zauważyli jadącego ul. Krężnicką motocyklistę. Pomiar prędkości wykazał, że w obszarze zabudowanym poruszał się on o blisko 100 km/h za szybko. Policjanci od razu postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jak wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, mężczyzna początkowo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nieoznakowanego radiowozu, a także niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy. Podczas kontroli został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tys. złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Zatrzymane zostały mu również uprawnienia do kierowania.

Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy, kiedy po ok. godzinie znów dostrzegli tego samego motocyklistę. Także poruszał się on o wiele za szybko. Tym razem urządzenie pokazało przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 80 km/h. Tym razem 31-latek otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

36 komentarzy

  1. Komentarze wyrażające frustrację i niezadowolenie z braku obecności policji oraz nadmiernego przekraczania prędkości na drogach są zrozumiałe. Jednakże, problem ten wymaga kompleksowego podejścia i współpracy zarówno ze strony społeczności, jak i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

    Wydaje się, że brak regularnej obecności policji w określonych obszarach oraz niewystarczająca liczba radarów do kontroli prędkości stanowią istotne wyzwania dla bezpieczeństwa drogowego. Ważne jest, aby organy odpowiedzialne za egzekwowanie przepisów dokładnie monitorowały i reagowały na takie sytuacje.

    Należy również zrozumieć, że egzekwowanie przepisów drogowych to tylko część rozwiązania. Edukacja i świadomość społeczna również odgrywają kluczową rolę w poprawie bezpieczeństwa na drogach. Wzrost świadomości na temat konsekwencji nadmiernego przekraczania prędkości oraz innych niebezpiecznych zachowań może przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i incydentów drogowych.

    Warto również podkreślić, że współpraca i zaangażowanie społeczności lokalnej są kluczowe w rozwiązaniu tych problemów. Zgłaszanie nieprawidłowości i aktywne uczestnictwo społeczności może przyczynić się do skuteczniejszej walki z nadużyciami na drogach.

    Mimo że frustracja jest zrozumiała, to jednak konstruktywna dyskusja oraz współpraca są kluczowe w dążeniu do poprawy sytuacji. Zachęcam do poszukiwania rozwiązań oraz aktywnego udziału we wspieraniu działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego dla dobra społeczności lokalnej i nie tylko …..

  2. mamy nadzieje że „komputerek” nie pozwoli mu siąć za lejce xD

  3. wciskam i wlazło

    Stać go to niech płaci. Punkty (dla ciula nie są karne) to dodatkowy bonus.

  4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Kto bogatemu zabroni

  5. Konfiskować te szlifierki.

  6. nie kryty krytyk

    Ale że motocyklem łamał przepisy nie możliwe, przecież nawet pan policjant z kraśnika pokazał jak szanuje się przepisy.
    oczywiście nie ze swojej winy zginał, ale z przepisami to tam nie było zbyt poprawnie.
    no chyba że założymy że sprawca wypadku beemka skręcał w drogę z dużą prędkością.

  7. Jeszcze fefnascie zakazow mu dajcie, wytapetuje sobie nimi slawojke.

Dodaj komentarz

Z kraju