„Ja jestem w siódmym niebie”. Alpaki wróciły do właściciela! (zdjęcia)

Tym razem siła lokalnych mediów okazała się skuteczna. Po wczorajszym apelu dotyczącym kradzieży alpak z hodowli pod Lublinem, zwierzęta wróciły do właściciela.

Wczoraj na naszym portalu pojawił się apel z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży alpak z jednej z hodowli pod Lublinem. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kradzieży dwóch alpak. Właściciel hodowli prosił o pomoc w ustaleniu sprawców tego czynu.

– Dzisiaj w nocy lub nad ranem, do naszej hodowli włamali się złodzieje, którzy ukradli dwie młode 8-9 miesięczne alpaki. Jestem w rozsypce. Nie wiem co robić. Ofiarą złodzieja padł ten nasz brązowy, niewidomy samczyk, który bez towarzystwa swojego stada może sobie nie poradzić. Sąsiedzi zauważyli po południu tajemniczy samochód na radomskich rejestracjach WRA. To stary, samochód terenowy. Kręcił się po okolicy z przyciemnianymi szybami i „badał teren”. Możliwe, że to ślepy trop, ale innego nie mamy. Gdyby ktoś z was kojarzył młode alpaki ( brązowy samczyk i beżowa samica) z takim samochodem, albo gdyby wam cokolwiek pomocnego przyszło do głowy – dajcie proszę znać na naszą stronę – o takiej treści umieszczono apel na Facebooku.

Jak się okazuje, po apelu w mediach, zwierzęta wróciły już do właściciela.

– Podjechało zielone berlingo na lubelskich numerach, postawny mężczyzna otworzył drzwi i jedną po drugiej przerzucił przez płot u sąsiada nasze alpaczki i z piskiem odjechał. Już są w swoim boksie. A ja jestem w siódmym niebie!!! Wszystkim bardzo dziękuję. Nie mam wątpliwości, że nagłośnienie na całą Polskę, do którego się przyczyniliście – odniosło skutek. Czy słyszycie huk? To kamień spadł mi z serca! – napisał na Facebooku właściciel zwierząt.

(fot. Alpaki Pociecha)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Podlubelskich? A jest taki powiat „podlubelski”? Nie ma, jest powiat lubelski jak sam stwierdziłeś. Więc jest poprawnie stwierdzone.

 2. nadlubelskieLUB

  Kto woli ścisłości? Gwoli to raz, kometarz Mecenasa to dwa:)

  • A trzy to wprowadzanie w błąd, w takim razie ” z pow. Lubelskiego” bo „lubelskie” blachy to LU

 3. Bardzo się cieszę że są już u właściciela .

 4. bardzo się cieszę,kocham zwierzęta i tez mnie zasmuciła informacja o tym,ze jedno ze zwierząt jest niewidome,trudno wyobrazić sobie jak by sobie poradziło,fajnie,ze ktoś je oddał,oby więcej tego nie robił

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL