Czwartek, 02 maja 202402/05/2024
690 680 960
690 680 960

I Kraśnicki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Pobiegną w imię szacunku dla wartości patriotycznych

Kraśnicki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć o Bohaterach Narodowych. Dystans do pokonania jest niewielki, więc każdy powinien dać sobie z nim radę.

W niedzielę, 3 marca, odbędzie się I Kraśnicki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Wydarzenie to organizują: Starosta Kraśnicki Paweł Kudrel, Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel, Prezes Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Michał Stawiarski oraz Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku.

Zaplanowane zostały dwa biegi. Osoby, które wybiorą biały, będą miały do pokonania 1963 metry. Start nastąpi sprzed budynku Starostwa Powiatowego, linię mety wyznaczono przy Zespole Szkół nr 3. Natomiast trasa biegu czerwonego ma 500 metrów, uczestnicy poruszać się będą po bieżni przy Zespole Szkół nr 3. Dystans pierwszego z nich nie jest przypadkowy, nawiązuje bowiem do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych.

Zbiórkę uczestników wyznaczono na godz. 12:15 na parkingu Starostwa Powiatowego w Kraśniku. W programie jest także część oficjalna i występy artystyczne. Na uczestników czekać mają upominki oraz poczęstunek. Wydarzenie ma na celu budowanie szacunku dla wartości patriotycznych. Udział w biegu jest bezpłatny.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

I Kraśnicki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych: Pobiegną w imię szacunku dla wartości patriotycznych

9 komentarzy

  1. W Puchaczowie niech taki bieg zorganizują, tam nawet co wyklęci mają swój pomnik.

  2. Sam bieg nie jest za bardzo atrakcyjny,powinien być wzorem biathlonu,połączony ze strzelaniem do wizerunków lokalnych powojennych działaczy PPR-u oraz funkcjonariuszami bezpieki i milicji.

  3. Ale jakich żołnierzy ? Poczytajcie sobie o Józefie Zadzierskim „Wołyniak” w Wikipedii i może znajdźcie tez o nim na stronach rządowych czyli gov. Jakie zupełnie rózne spojrzenie. A jakie tutaj przy tym biegu jest ? Bo to może bieg po trupach …

  4. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

    Urodzony po wojnie przeżyłem Stalina, sowiecką okupację Polski, przeżyłem „radosny” niby socjalizm, rządy PiS,u, to jak Bóg pozwoli to i przeżyję po pisowski czas czczenia żołnierzy przeklętych, a może nawet pana prezesa Jarosława.

    • Jeszcze będziesz płakał za Kaczyńskim,pożyjesz to wspomnisz moje pisanie.Jeszcze trochę.

      • Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

        Spokojnie… nie płakałem, po Stalinie, Bierucie, Gierku, Jaruzelskim, to i po Jarku ani nawet po Dudzie płakał nie będę.

  5. W Kraśniku było po wojnie tyłu PPRowcòw jak mało gdzie w Polsce.Jeszcze żyją co niektòrzy .Spotyka się ich,zna się z widzenia.Niech zobaczą co tak naprawdę o nich myślą prawdziwi Polacy,o zdrajcach .

    • Zwłaszcza ci co dostali hektary w reformie rolnej teraz czczą tych co z reformą rolną walczyli. Obłuda parobków u pana szlachcica.

Dodaj komentarz