Poniedziałek, 29 kwietnia 202429/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Drogi w Polsce są przeznakowane”. W tym roku rozpocznie się weryfikacja oznakowania na drogach krajowych

Głównym celem oznakowania dróg jest usprawnienie ruchu pojazdów, zapewnienie bezpieczeństwa jego uczestnikom i osobom postronnym oraz ułatwienie korzystania z drogi. Duże nagromadzenie znaków na drogach krajowych, których stosowanie wynika z obowiązujących przepisów prawa, może niekiedy prowadzić do ignorowania ich zaleceń przez kierowców. W przestrzeni publicznej funkcjonuje przekonanie, że drogi w Polsce są przeznakowane.

W 2023 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie weryfikację oznakowania na drogach krajowych, której celem będzie ocena zasadności obowiązywania wymienionych poniżej znaków. W szczególności w warunkach zmieniającego się otoczenia drogi i warunków ruchu.

GDDKIA: Mówimy – sprawdzam!

Weryfikacja oznakowania będzie przeprowadzona na całej sieci dróg krajowych i dotyczyć będzie obowiązywania następujących znaków (widocznych na grafice poniżej), a także oznakowania poziomego w zakresie linii krawędziowych.

„Drogi w Polsce są przeznakowane”. W tym roku rozpocznie się weryfikacja oznakowania na drogach krajowych

 

Weryfikacja ta będzie przeprowadzona z naciskiem na ograniczenie liczby występującego na drogach nadmiaru oznakowania, dodatkowego „podkreślenia” czy przypomnienia kierowcom znaczenia poprzedniego znaku itp.

– W związku z powyższym liczymy na głos samych użytkowników dróg krajowych i zapraszamy do zgłaszania uwag ws. nadmiarowych znaków ze wskazanej listy. Swoje spostrzeżenia można przesłać do nas poprzez formularz dostępny na stronie internetowej informuje GDDKiA.

„Drogi w Polsce są przeznakowane”. W tym roku rozpocznie się weryfikacja oznakowania na drogach krajowych

(fot. GDDKiA\źródło GDDKiA)

8 komentarzy

  1. Raczej liczą że to mieszkańcy za nich zrobią robotę,że będą zgłaszać nadmiar znaków. Zabrali się również, za to w okresie wakacyjnym, gdzie urzędnicy na pewno jadąc na wakacje będą zwracać uwagę na znaki.

  2. sa tak przeznakowane grogi ze jak sie jedzie to nie ma znakow informacyjnych gdzie jaki kierunek jazdy do miast

  3. Zygmunt z ulicy Zygmunta

    Przejścia dla pieszych należy koniecznie polikwidować. To przede wszystkim.

  4. Łaaaaaał naprawdę…? A kierowcy od 34 lat zgłaszają i nic…

  5. Nagle się ocknęli.

  6. A co z niewidocznymi znakami zasłoniętymi przez drzewa, krzewy lubo co gorsza inne znaki?

  7. Silne zagęszczenie znaków, zwłaszcza ograniczenia prędkości, z pozoru wygląda na urzędniczą głupotę, ale może to być też efekt celowego, mandatodajnego działania.

  8. nie kryty krytyk

    oj tam, stać nas to stawiają znaki, jakby była bieda to by nie było. za tuska nie stawiali, bo kradł.
    czy coś, teraz jak kraj miodem i mlekiem płynie, że nawet ryby z odry wychodzą tak się dobrze w polsce żyje.
    może i jest dużo znaków, ale z czego by policja mandaty brała jakby znaki były normalnie poustawiane??
    i tak PIESLICJANCI mają straty co roku, a wy jeszcze chcecie im zmniejszyć możliwość zarabiania na ludziach, chyba że poprawią znaki z 50 na 30. żeby było bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Z kraju