W Lublinie ruszają otwarte spotkania obywatelskie, dotyczące spraw istotnych dla mieszkańców miasta i regionu. Zapraszani na nie będą też lokalni samorządowcy.
Coraz więcej sygnałów napływa do naszej redakcji o osobach, które podają się za firmę współpracującą z Polską Grupą Energetyczną. Ostrzegamy przed nieuczciwymi akwizytorami, którzy przedstawiają atrakcyjne oferty na sprzedaż energii elektrycznej.
Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy jadący z Lublina w kierunku Warszawy. Tuż za zjazdem z drogi ekspresowej, zderzyło się kilka aut.
Niezbyt długo cieszył się nowym nabytkiem obywatel Ukrainy. Gdy zajechał na stację paliw aby zatankować, dopiero co zakupione auto stanęło w płomieniach.
Zakończyły się już utrudnienia na trasie Lublin - Łęczna. Po południu zderzyły się tam trzy samochody osobowe.
Sąd po raz kolejny rozpatrzy sprawę podwójnego zabójstwa na lubelskich Tatarach. Sprawca początkowo sam był przekonany, że należy mu się surowa kara. Teraz uważa, że jest za młody, aby spędzić w odosobnieniu 25 lat.
Na utrudnienia w ruchu kierowcy napotkają na rondzie Mohyły w Lublinie. Po zderzeniu dwóch aut, jedno zatrzymało się na boku.
W niedzielę ulicami Lublina przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy spotkali się na Placu Teatralnym skąd po godzinie 17 przeszli na Plac Zamkowy.
W marcu mają się zmienić opłaty za pobyt w Izbie Wytrzeźwień. To w związku z waloryzacją, którą zarządził Minister Zdrowia. Obniżka będzie jednak bardzo niewielka.
W niedzielę w Lublinie odbył się Bieg Tropem Wilczym. Organizowany został po raz czwarty, a każda kolejna edycja ma większy zasięg i coraz większą frekwencję.
Jak w każą ostatnią niedzielę miesiąca, tak też i dzisiaj, odbyły się w Lublinie Targi Staroci. Na kilkudziesięciu stoiskach można było zakupić lub pooglądać przedmioty kolekcjonerskie i nie tylko.
Minionej nocy nieznani sprawcy zniszczyli zaparkowane auto przy ul. Skibińskiej. W pojeździe zostały wybite szyby, uszkodzona karoseria oraz zbity klosz przedniej lampy.
Po dużym zainteresowaniu publiczności Piknikiem Lotniczym Lotnicze Depułtycze, czyli największą imprezą lotniczą w naszej części kraju, organizatorzy tuż po jego zakończeniu postanowili, że odbędą się kolejne edycje wydarzenia. Trwają już przygotowania do tegorocznej imprezy, która ma obfitować w jeszcze więcej atrakcji.
Dwa lata temu, na bardzo niebezpiecznym przejściu dla pieszych na al. Witosa, zamontowano pulsujące światła, które miały ostrzegać kierowców, gdy na ulicę wchodzi pieszy. Miały, gdyż jak twierdzą nasi czytelnicy, urządzenia więcej nie działają, niż są uruchomione.