Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zakończono wyburzanie kamienicy przy ul. Lubartowskiej. Ważą się losy pozostałej części budynku

Uprzątnięte zostało gruzowisko po wczorajszej katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej. Wciąż nie ma decyzji, co do ocalałej części kamienicy. Istnieje ryzyko, że ją też trzeba będzie wyburzyć.

Przez całą noc pracownicy specjalistycznej firmy wyburzali część kamienicy przy ul Lubartowskiej, gdzie wczoraj doszło do katastrofy budowlanej. Nad wszystkim czuwali strażacy, którzy chcieli mieć pewność, że pod gruzami nikogo nie ma. Około godziny 7 rano miejsce zostało oczyszczone, a gruz i elementy kamienicy wywiezione.

Wtedy do akcji wkroczyli pracownicy Miejskiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Mają oni za zadanie dokładne sprawdzenie zarówno pozostałości po zawalonym budynku, jak też ocalałej części kamienicy. Wiadomo, że na ścianach są liczne pęknięcia, a strażacy określili wstępnie, że do czasu wykonania specjalistycznych ekspertyz, mieszkańcy nie mogą wrócić do swoich lokali.

Sprawą katastrofy budowlanej zajęła się również prokuratura. Śledczy prowadzą ustalenia dotyczące możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w postaci zawalenia się budowli, a tym samym spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób. Sprawcy może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wznowiony został również ruch na ul. Lubartowskiej, która to od wczoraj była zamknięta na odcinku od al. Solidarności do ul. Ruskiej. Na swoje trasy wróciły trolejbusy linii nr. 156 i 160. Wyłączona z ruchu jest cały czas ul. Nadstawna od ul. Lubartowskiej do ul. Targowej.

2017-05-25 13:48:52
(fot. lublin112.pl)

28 komentarzy

  1. Marian Kowalski

    zapewne drewniane stropy mają za mały wpust w mur i drgania od pralek automatycznych skutecznie wibrując powodują wykruszanie się spoiwa potem efekt rezonansu i strop leci

  2. rysiek z lublina

    To jest w lublinie czy w swidniku,bo już nie wiem nic

    • Przecież masz napisane czarno na białym (czyli nawet politycznie poprawnie), że w Lubartowie.

  3. droga redakcjo, w Lublinie jest nie Miejski tylko Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego

Wiadomości z info112