Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk na miejscu katastrofy budowlanej

Na miejsce, gdzie częściowo zawaliła się kamienica przy ul. Lubartowskiej, przyjechał prezydent miasta Krzysztof Żuk. W rozmowie z dziennikarzami prezydent zapewnił, że miasto pomoże rodzinom poszkodowanym w katastrofie budowlanej.

W środę po godzinie 16 na miejscu katastrofy budowlanej przy ul. Lubartowskiej pojawił się prezydent miasta Krzysztof Żuk. Strażacy pokazali prezydentowi skalę zniszczeń i poinformowali go o przebiegu akcji ratunkowej. Na miejscu cały czas trwa akcja sprawdzania, czy pod zawalonymi kondygnacjami kamienicy nie znajdują się poszkodowane osoby.

 

Na miejscu pracuje kilkudziesięciu ratowników, co chwila dojeżdżają kolejne zastępy strażaków. W chwili obecnej teren katastrofy całkowicie lub częściowo wyłączony jest z ruchu pojazdów. Przed godziną 17 strażacy rozpoczęli sprawdzanie najniżej położonej kondygnacji. Z Warszawy do Lublina dociera grupa poszukiwawcza z psami, szkolonymi do odnajdywania osób pod gruzami.

 

Cały czas prace są nadzorowane przez przedstawicieli zarządzania kryzysowego oraz nadzoru budowlanego. W budynku zachowały się ściany zewnętrzne od podwórka kamienicy oraz od strony ul. Targowej. Całe wnętrze zapadło się pod ciężarem stropów, do poziomu najniżej położonych kondygnacji.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy pod gruzami na najniższych kondygnacjach nie znajdują się osoby poszkodowane. Strażacy przed godziną 17 przystąpili do wycinania krat i usuwania okien, aby dotrzeć do zagruzowanych pomieszczeń.

 

Na miejsce katastrofy jedzie także wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, obecny był także radny PiS Tomasz Pitucha.

2017-05-24 17:20:57
(fot. wideo lublin112.pl)

22 komentarze

  1. Radni pis w komentarzach 😛

  2. Stare domy i się walą

Z kraju

Sport