Wyjeżdżając na wczasy rezerwujemy nocleg, wpłacamy zaliczkę a po przyjeździe na miejsce okazuje się, że dany pensjonat nie istnieje. To niestety smutna rzeczywistość, jaka powtarza się co roku.
Wystawę Kaktusów i innych Sukulentów organizuje Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów oraz Ogród Botaniczny UMCS. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę i niedzielę 16-17 czerwca w lubelskim botaniku.
Wysoka kolumna, do której trafią spalone szczątki topoli z Placu Litewskiego, a także pamiątki i historie związane z tym drzewem, będzie upamiętnieniem lubelskiego baobabu. Wykonawca dzieła, poszukuje wspomnień mieszkańców związanych z tym kultowym drzewem.
W najbliższą sobotę i niedzielę, 16-17 czerwca, w Lublinie odbędzie się kolejny turniej w rowerowe polo. Mecze odbywać się będą w godzinach 10-20.
Niewiele brakowało, aby na ul. Janowskiej w Lublinie doszło do groźnego wypadku. Przy takiej prędkości, z jaką poruszało się auto, piesi byliby bez szans na przeżycie.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia trzech aut w pobliżu Lublina. Sprawczyni trafiła do szpitala.
Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji. Choć pierwszy mecz polskiej reprezentacji odbędzie się w najbliższy wtorek, wiele osób zapewnia, że będzie oglądać wszystkie mundialowe spotkania.
W czwartek po południu na ul. Filaretów w Lublinie doszło do zderzenia pojazdu osobowego z autobusem komunikacji miejskiej. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch aut na al. Witosa w Lublinie. Jedna osoba trafiła do szpitala.
W piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Lublina w tenisie ziemnym. Impreza potrwa trzy dni.
Już po raz siódmy w Lublinie zostanie zorganizowany EkoPiknik. Program związany jest z tematami poprawy jakości środowiska naszego miasta i regionu.
Policjanci ustalają okoliczności wypadku, jaki miał miejsce w niedzielny wieczór koło Lublina. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna był tak pijany, że nie dał rady opanować jednośladu, którym się poruszał.
Lubelskie służby ratunkowe interweniowały do potrącenia rowerzystki. Jak się okazało, kobieta była pijana, a żaden pojazd w nią nie wjechał.
Po raz kolejny doświadczenie zawodowe i czujne oko policjanta sprawiło, że znów został wyeliminowany pijany kierowca. Mężczyzna wsiadł do auta zaraz po tym, jak skończył spożywać alkohol.