Szczątki ludzkie i niewybuch na budowie przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Prace zostały wstrzymane

Ze względów bezpieczeństwa wstrzymane zostały prace przy budowie przedłużenia ul. Dywizjonu 303 w Lublinie. Powodem jest odnaleziony niewybuch. Jednak to nie jedyne znalezisko.

W środę przed południem podczas prac związanych z budową przedłużenia ul. Dywizjonu 303 w Lublinie, pracownicy natknęli się na szczątki ludzkie. Operator koparki, wykonując wykop zauważył kości, które wyglądem przypominały ludzkie. Chwilę później znaleziono czaszkę.

W pobliżu natrafiono również na znacznie bardziej niebezpieczne znalezisko. Okazał się nim niewybuch, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Do czasu przyjazdu saperów z jednostki w Dęblinie, pocisk został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych.

Jednocześnie sprawdzano miejsce, gdzie znajdowały się ludzkie szczątki. Jak nas poinformowano, obok nich znaleziono najprawdopodobniej hełm niemieckiego żołnierza. Jednak będzie to dopiero dokładnie ustalane. Prace drogowców w tym miejscu zostały wstrzymane.

101

102

103

100

104

(fot. nadesłane)
2018-09-19 18:36:12

11 komentarzy

 1. Ale że znaleźli w wykopie znak B-35 to nic nie napisali… 😉

 2. Coś kręcicie z jedną fotką.

 3. Durna polytyka,jednostka za płotem a fohofcuf z demblyna tsza ściągać

 4. najpierw znaleziono niewybuch a pozniej szczatki ,ale lublin 112 jak zwykle jest dobrze poinformowany,nie weryfikuje informacji tylko od razu piszą głupoty

  • Pan ma informacje zasłyszane, my byliśmy na miejscu i ustaliliśmy szczegóły. Więc proszę samemu nie pisać głupot. W materiale nie ma słowa co zostało znalezione pierwsze, a co drugie, czy trzecie. Trzeba tylko kilka zdań przeczytać z należytą starannością.

  • Pan @Marcin łumie cytać,tylko trza było napisać 1,2,3.A tu kolejności zabrakło.

 5. Kierownik cytryny (już leciwej)

  Skoro jest żołnierz to gdzie nieśmiertelnik. Dla wyjaśnienia cynkowa lub aluminiowa blaszka w kształcie jajka z wybitymi danymi żołnierza. Skoro leży „in situ” to powinien być. Rozumiem, ze zostało to sprawdzone wykrywaczem metali przez służby?

 6. A w pobliżu jest przedszkole i nic o niewybuchu nawet nikt nie wspomniał

  • Ja mieszkam na Wyścigowej, mam córkę w tym przedszkolu (swoją drogą bardzo dobre przedszkole, polecam wszystkim) i rozmawiałam z policjantem. Nie powiadomili przedszkola, szkoły i internatu ponieważ niewybuch nie stwarzał dla nich niebezpieczeństwa.

 7. To dawne, przedwojenne tereny wojskowe ciągnące się od Wojennej do obecnej Herberta. Tak zwana Prochownia – tu jeszcze można zaleźć wiele „ciekawych” rzeczy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie