Brawurowy pościg policji za volkswagenem. Uciekał z Lubartowa zatrzymali go w Lublinie

Ponad 20 kilometrów policjanci ścigali kierowcę volkswagena. Mężczyzna widząc blokadę starał się uciec pieszo. Został zatrzymany.

W środowy wieczór policjanci prowadzili pościg za volkswagenem, którego kierowca przez ponad 20 kilometrów uciekał przed ścigającym go radiowozem. Wszystko zaczęło się w Lubartowie, gdzie funkcjonariusze kryminalni przygotowali zasadzkę, mającą na celu zatrzymanie transportu nielegalnych papierosów.

Pilotujący załadowane papierosami auta kierowca volkswagena, na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać w kierunku Lublina. Za nim ruszył jeden z nieoznakowanych radiowozów. Mężczyzna po drodze łamał wszystkie możliwe przepisy. Ze względu na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, policjanci nie przystępowali do jego siłowego zatrzymania.

– Pędził nie zwracając uwagi na to, co się dzieje na drodze, wyprzedzał zmuszając jadących z naprzeciwka do uciekania na pobocze. Nie zwracał uwagę na światła – alarmowali nas kierowcy, którzy obserwowali pościg.

Kiedy uciekinier zbliżył się do Lublina, do akcji włączyło się kolejnych sześć radiowozów. Mężczyzna z al. Spółdzielczości Pracy skręcił w prawo, w ul. Do Dysa. Na skrzyżowaniu z ul. Choiny mundurowi zablokowali radiowozem przejazd.

Kierowca zatrzymał się, następnie wyskoczył z auta i pieszo zaczął uciekać na pobliskie pola. Po kilkusetmetrowym bezpośrednim pościgu 31-latek został zatrzymany, kiedy starał się przedrzeć przez zarośla. Teraz policjanci prowadzą z nim dalsze czynności w tej sprawie.

120

122

123

124

125

(fot. lublin112.pl)
2018-09-19 20:48:54

35 komentarzy

 1. ” policjanci nie przystępowali do jego siłowego zatrzymania’. Tzn.co? Chcieli w niego kamykami z wiaduktu przy Ikei rzucać czy jak. Który niebieski narazić się na ‚silowe’ zatrzymanie? Jeszcze uszkodzi dobro służbowe i co potem…odpowiedzialność finansowa! Za szkody na mieniu służbowo / państwowym..

 2. Do ziemi od razu bydlaka!zero skrupułów dla takich zachowań. Strzał w opony i po ćwierciu.Jak widzę tych wszystkich buraków w audi ,BMW ,woldzwagenach oraz innych uciułanych dziadach wyklepanych poskładanych z 5ciu gratów ten wymiar „lepszości” wytłumaczcie jak to trzeba mieć pusto w głowie żeby szczycic się kupa blachy na gumowych kułkach?!??

 3. Roman art.178bkk!!!! nie ma wykroczenia jest przestępstwo…

 4. Śmieci powinno się utylizować

 5. Na koszulce napis „Jestem dumnym Polakiem”?

  • A ja słyszałem, jak podczas zatrzymywania go, krzyczał „Kon-sty-tu-cja! Kon-sty-tu-cja!”.

   • Nie, ja myślę, że mógł mieć napis „Jestem tolerancyjnym Europejczykiem, przyjmuje uchodźców ze spuchniętymi jądrami”. Fakt, że trochę przydługi wpis, ale w sam raz dla takich obłudnych i zakłamanych lewicowców.

 6. …Pilotujący załadowane papierosami auta… Mistrz kierownicy ucieka. Naoglądał się filmów 🙂 ale passatem chciał? Litości.

 7. Po pierwsze to Policja dała ciała że obserwowanej Wieeelkiej Akcji pasożyt z damską torebeczką zaczął im ucie
  kać.
  Po drugie to jet cechą każdego pościgu że uciekający łamie wszystkie przepisy bo chce zwiać za wszelką cenę także gadanie że stwarzał zagrożenie to lanie wody i pusty tekst bo tak jest zawsze — nie chciało im się strzelać czy nie potrafili zepchnąc do rowu pasożyta tylko czekali aż dojedzie do Lublina.
  Podobnie kilka lat temu jak bandyta przejechał seatem z porwaną dziewczyną kilkaset kilometrów i pincet radiowozów za nim jechało i nic nie potrafili zrobić a ten dojechał do granicy..
  Pijaków za kierą to oni potrafią łapać ale nie takich jak tutaj

 8. Gdyby w tym chorym kraju dało się normalnie zarobić….nie byłoby takich akcji. Mnie w każdym razie to już nie dziwi. Coraz więcej tego będzie, napadów, kradzieży, włamań..etc. Każdy chce jakoś żyć, choćby dzieci nakarmić. Nie wspomnę już, ze ubrać. Wszystko drożeje w drastycznym tempie. Zakupy żywnościowe… człowiek zrobić musi. Wiec na tym się zarabia. Czy tak to powinno wyglądać?

  • Nie, nie tak powinno wyglądać.
   Zamiast możliwości zarabiania na swoje i dzieci utrzymanie, każdemu nie +500, a np.+ 3000.

  • @Iks patolu do roboty się weź !

   • jerbie sam jesteś patolem. Zasuwam na własnej działalności 25 lat. Poza praca mam jak każda kobieta drugi etat w domu, bezpłatny.. coś jeszcze chciałeś może dodać????

 9. Policja powinna zainwestować w kolczatki

 10. Stefan ,a ty co ? następny z chorym mózgiem i uprzedzeniem do marek niemieckich aut ? …to akurat były dobre i porzadne auta,nie to co wspólczesne badziewia naszpikowane elektroniką, gdzie nawet zarówki nie wymienisz bez wizyty w serwisie i po których za kilknscie lat nie będzie nawet śladu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska