Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Burmistrz zaapelował do właścicieli stacji paliw, aby obniżyli ceny. W przeciwnym razie stworzy im konkurencję

Jeżeli ceny paliw we Włodawie w dalszym ciągu będą tak wysokie, miasto otworzy własną stację paliw. Burmistrz zapowiedział, że wtedy mieszkańcy nie będą musieli przepłacać tankując swoje auta.

Mieszkańcy Włodawy skarżą się na najwyższe w regionie ceny paliw. Jak twierdzą, na włodawskich stacjach za litr benzyny czy olej napędowy trzeba płacić o 30 do 40 groszy więcej, niż w innych pobliskich miastach i miejscowościach województwa lubelskiego. Dlatego też wielu mieszkańców, którzy wyjeżdżają poza miasto, stara się od razu zatankować swoje pojazdy na innych stajach. Dzięki temu płacą mniej.

Sytuacją zajął się burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Skierował on do właścicieli i zarządców stacji paliw na terenie miasta pismo, w którym apeluje o obniżenie cen. Jak wyjaśnia, wysokie ceny paliw są szczególnie uciążliwe, zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Wprowadzone ograniczenia dotyczące swobodnego przemieszczania się, niejako skazują właścicieli pojazdów na wyższe koszty zakupu paliw.

– Jestem przekonany, że obniżka cen na włodawskich stacjach paliw nie wpłynie na zmniejszenie państwa dochodów. Przeciwnie, mieszkańcy Włodawy z pewnością chętniej będą korzystać z państwa stacji. Tym samym obroty i zysk ze sprzedaży paliw nie zmaleją, a być może nawet wzrosną – wyjaśnia burmistrz w apelu.

Wiesław Muszyński zapowiedział jednocześnie, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, miasto będzie zmuszone do podjęcia stosownych działań. Chodzi o podobny krok, jaki poczyniło już kilka samorządów w kraju, czyli uruchomienie miejskiej stacji paliw. Tego typu samorządowe obiekty oferują klientom paliwa w konkurencyjnych cenach. Burmistrz zapowiedział jednocześnie, że jest gotów na podjęcie rozmów w tej sprawie z przedstawicielami włodawskich stacji paliw.

We Włodawie znajdują się trzy stacje paliw. Dwie zlokalizowane przy ul. Lubelskiej funkcjonują pod szyldem ogólnopolskich koncernów, trzecia, przy ul. Chełmskiej, należy do prywatnego przedsiębiorcy.

(fot. lublin112.pl)

46 komentarzy

 1. W Caracas – 1L po 28 groszy. Wiem – bo trzy dni temu tankowałem mój moturek…

 2. Ciekawe czy burmistrz kraśnika pójdzie w ślad kolegi. Tam taka sama zmowa

 3. kierowca fiata

  ludze czy wam chce sie klocic o te grosze na stacjach ?

 4. Między stacja pod Felicity a stacją we Włodawie wczoraj było 84 gr róznicy na litrze, tankując 45 litrów, 10 litrów jest gratis.

 5. Chszczno 3 stacje cena 4.28

 6. Choszczno 3 stacje w mieście cena 4.28

 7. kierowca fiata

  PO CO WAM TE KLOTNIE O TE PARE GROSZY I CZYM WY JEZDZICIE ZE WAM SIE TE DIESLE PSUJA MOZE PORA KUPIC LEPSZE AUTO …

 8. A ja to p…e i tankuje na BP ON po 4.0 PLN… Wolę dopłacić 40 gr na litrze i mieć spokój z silnikiem…

Z kraju