Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Andrzej Duda: „Zdecydowałem się na złożenie do Sejmu projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny”

Prezydent poinformował w piątek o skierowaniu do Sejmu projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny. Andrzej Duda proponuje w niej możliwość przerwania ciąży, w przypadku wystąpienia tzw. wady letalnej.

21 komentarzy

 1. :Zdecydowałem” – zawsze mnie to bawi 😀

  • Bo to właśnie przez takich jak Ty baranów mamy później to co mamy – nie Jarek zdecydował k…..a baranie jeden bo przecież Polska to monarchia despotyczna ! Zobaczymy co na manifestujące osoby !

  • ???,a długopis się nie wypisał w trakcie?

   • W tej ustawie powinien się znaleźć zakaz wypowiadania się dla Kościoła na temat antykoncepcji. Bo obecnie każdy, kto chce wziąć ślub, musi zaliczyć kurs, gdzie dowiaduje się, że nawet prezerwatywa (a więc środek regulacji poczęć, z nie urodzin) to grzech. Wiele osób kieruje się zdrowym rozsądkiem i to olewa, ale wciąż dla wielu jest to problem. I stąd później mamy 50 tysięcy nielegalnych podziemnych aborcji rocznie na zdrowych, ale nieplanowanych dzieciach, przy których ten 1000 chorych to niewiele, ale każdy udaje, że problemu z podziemnymi aborcjami nie ma. Tylko poczytajcie ogłoszenia typu „przywracanie miesiączki” – ile tego jest. I o tym cichutko.

    • Ja wychodzę z założenia że jak jesteś ateistą nie praktykujesz żadnej religii to po co idziesz do Kościoła i prosisz o kurs przedmałżeński ? Po co ta hipokryzja ? Wiem napiszecie że dla rodziny – ale musicie ich przekonać do swoich przekonań – i problem kościelny nie będzie problemem ! Tak samo jest ze świętami katolickimi – dlaczego je obchodzić – wiem tradycja – ale to jest pamiętajcie tradycja chrześcijańska !

     • Haha,nie,właśnie nie dla rodziny a dla takich katoli sąsiadów jak ty.Pokazujących później palcem i rozpowiadających wszędzie.Słyszę komentarze,bo mogła oddać do okna życia,a co wy robicie,piętnujecie.Co was katolików obchodzi co kto i jak robi ze swoim życiem?Nie masz swojego jedno z drugim,moherowe berety jego mać.Twoje?Nie!To won do kk i się tam pomodlić za sąsiada,ale nie,bo może mu lepiej.Mentalność grupy wychowanej przez kościółek,nic więcej.Nie jestem za mazaniem kościołów,ale ta instytucja w oczach po prostu umiera.Ksiądz proboszcz to niech zajmie się ewangelią a ty modlitwą do boga,a resztę zostawcie w świętym pokoju.

  • A mnie bawi twoje rozbawienie. Ty sam to wymyśliłeś? Naprawdę? Coś niesamowitego ??

 2. Ja jako kobieta chce tej ustawy która była, wyboru. Z kościoła mogę się wypisać żaden problem.

 3. Od początku chodzi im o zmuszenie kobiet do rodzenia dzieci z zespołem Downa bo to przecież taka drobniutka wada …… A prezydent z dzieckiem sztuk jeden nagle stał się taki pro rodzinny ekspert od wad i rozrodczości kobiet ,zna się nawet bardziej niż lekarze .

 4. I kto wygrał?
  – kompromitacja opozycji (brak pomysłu i poprowadzenia przeciwników PiS, KONSTYTUCJA!!!, TK!!!)
  – kompromitacja skrajnej lewicy i feministek (pokazali prawdziwą twarz)
  – kompromitacja (niestety) młodego pokolenia (brak rozumienia procesu ustawodawczego, czytania ze zrozumieniem, funkcjonowania TK, wulgarność w wyrażaniu poglądów itd…)
  – kompromitacja sporej części starszego pokolenia, która poszła za wolność waszą i naszą i prawo do wszystkiego (j.w.)
  – wzrost zachorowań (będzie na co zrzucić, ale nawet nie to, po prostu faktycznie może się poważnie sytuacja pogorszyć)

  Smutne jest to, że przegrały: zdrowy rozsądek, umiar, wyważona opinia, trzymanie się faktów, a nie kierowanie emocjami, umiejętność prowadzenia sporu i zachowanie kultury.

  Z resztą to nie koniec tej bajki … teraz bezmyślny rozemocjonowany tłum będzie skandował ,,precz z preczem!”

 5. Zabrałem wam dwie kozy,ale oddam jedną.To się nazywa kompromis nr 1.Za jakiś czas zbiorę wam tę drugą i pokażę fak.ulca i to będzie kompromis nr 2.

 6. Teraz to możesz nas pocałować w odbyt…!!

 7. Kozy to dopiero będą hodować dla Facetów 🙂

 8. … mamusiu !!! … a Jarek mi pogroził !

 9. CO RURA MU ZMIĘKŁA WKONCU ? Jednak setki tysięcy ludzi w całej Polsce pomogło.

  • Nic nie zmiękło. To tylko efekt trzeźwej kalkulacji, wynikającej z chęci zrobienia kariery w strukturach międzynarodowych po zakończeniu kariery krajowej.

 10. Tu mieszkam, tu żyję

  Przecież on miał covida czy kwarantannę? Czy coś w tym stylu?