Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

154 606 764 zł na koncie Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

Jak przekazuje WOŚP, na koniec niedzieli kwota zebranych pieniędzy osiągnęła poziom 154 606 764 zł. Na ten wynik pracowała armia wolontariuszy w 1653 sztabach w Polsce i na świecie.

24 komentarze

 1. 154 miliony to tylko roczna pensja dla 154 lekarzy kontraktowych. To tak jak by ktoś krzyczał jak WOŚP ratuje służbę zdrowia.

  • 150 mln PLN to są faktycznie grosze wobec budżetu NFZ. Kilka większych szpitali jest na więcej zadłużona.
   Przypomnę, że budżet roczny TVP to 2700 mln, czyli 2.700.000.000 PLN.

   • Dwa Sasina – takie pieniądze można wydać jednym rozporządzeniem.
    Przy okazji wpadło dla rządu trochę VAT-u z SMS-ów – tak się robi pieniądze, nic się nie inwestuje a VAT wpada.

   • no co ci tak żal d. ściska wiadomo że kto jest u władzy ten ma tv publiczną pod „sobą” tak samo było za nie’rządów peło tuba propagandowa 8 lat działała dobrze. Listek za swój program ( 4 odcinki w miesiącu) po 1 h dostawał 100 tys zł ! i co? a kraśki i inne resortowe dzieci też miały dobrze!:/ Poza tym służba zdrowia ma budżet 154 mld zl! czyli te 150 baniek zebrane przez ludzi to nic ! z czego pewnie tylko 100 pójdzie na sprzęt reszta . . . nie każdy sobie dopowie .

 2. Nieźle nażebrali.

 3. Zrezygnowali z fajerwerków i huków, to powinni jeszcze zrezygnować z pokazu ognia, bo niektorym może się to źle kojarzyć, szczególnie tym od barw słońca i nieba.

 4. Teraz niech owsiak rozliczy się z tej kasy a nie jak zawsze będzie rzucał słoikami i wrzeszczał, gdy ktoś zarząda faktur za sprzęt. A na wotstock pójdzie 1200000 zł.0

 5. Zamiast na tvp powinni przeznaczyć te pieniądze na służbę zdrowia, na zakup sprzętu ale refundjację na „Zolgensma ” i inne rzadkie terapie tak aby można go było podawać dzieciom jak najwcześniej!!!

  • na służbe zdrowia jest budżet 154 mld zł ! więc jakby nie patrzyć ten nie całe 3 mld na tv to pikuś przy tym;] nie żebym był z tego zadowolony , ale cóż ta jest kto jest u wałdzę ten ma tv !

 6. Jednocześnie piękne, że ludzie potrafią się jakkolwiek zjednoczyć, a zarazem smutne jak 'państwo’ dba o obywateli. Lecz się sam, bo wiejska nie pomoże. Aby leczyć siebie, rodzinę, dzieci wszędzie zbiórki. Polska Rzeczpospolita Zbiórkowa.

 7. Wpiszcie w wyszukiwarkę hasło „Winterhilfswerk” ,przeczutajcie i obejrzyjcie zdcięcia.Czy coś wam to nie przypomina?

 8. 150 mln Sasinów to duzio pieniadź

 9. Chociaż mógłby raz się rozliczyć jak jest uczciwy.

  • Czy niektórzy z Was komentujących naprawdę uważacie że WOŚP nie jest kontrolowana i rozliczana jako organizacja pozarządowa ?
   Otóż była i to wielokrotnie gdyż jest ,,wrogim tworem naszej jedynie słusznej partii” , oraz zabiera im cały splendor i uznanie społeczeństwa wobec tego co robią .
   Niejednokrotnie próbowano zgnoić Owsiaka bo byłoby to wielkim osiągnìęciem , i jeżeli coś z tej kupki by przywłaszczył , to by go zniszczyli .
   Każdy pamięta jak większość księży była ustosunkowana do WOŚP , i jak gonili kwestujące dzieci spod kościołów , oraz zakaz pomocy w WOŚP wydany służbom t.j. Policja , WP , PSP , TVP .
   Teraz na szczęście w niektórych instytucjach jest podejście na + a nawet większość proboszczów chcąc
   być fair wobec swojego sumienia , widząc na co idą zebrane fundusze nakłaniają uczestniczaących we mszy na udział w zbiórce .

  • Myślisz że przez te prawie 8lat rządów PiS ich nie prześwietlił? Myślę że tak , i to nie raz . Gdyby coś było już dawno byłby zgnojony .

 10. Za te pieniądze kupimy nowe krzesła do szpitala ale nie cztery a aż sześć.

Z kraju