Uwaga kierowcy! W weekend zmienia się tymczasowa organizacja ruchu na ul. Nałęczowskiej

2017-11-22_12.35.25

Już w najbliższy weekend zmieni się tymczasowa organizacja ruchu w rejonie budowanych wiaduktów w ciągu ul. Nałęczowskiej. Ma to związek z kolejnym etapem prac na obiektach w ramach zadania polegającego na budowie przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin.

 

W etapie I konieczne będzie rozebranie tymczasowej drogi objazdowej przy wiaduktach i wykonanie konstrukcji trasy głównej ul. Bohaterów Monte Cassino w rejonie obiektów.

Z tego powodu ul. Nałęczowska w rejonie wiaduktów zostanie zamknięta. Potrwa to od ok. godz. 24 w piątek (24 listopada) do ok. godz. 4 w poniedziałek (27 listopada). W tym czasie pojazdy osobowe pokonujące trasę Lublin – Nałęczów powinny omijać zamknięcie poruszając się ul. Bohaterów Monte Cassino (odcinek od al. Kraśnickiej do ul. Wojciechowskiej), ul. Wojciechowską (od ul. Bohaterów Monte Cassino w stronę Lipniaka), ul. Gnieźnieńską, ul. Nałęczowską. Dla pojazdów ciężarowych zalecanym jest korzystanie z obwodnicy i zjazd/wjazd na DW830 na węźle w Płouszowicach.

Następnie w etapie II ruch w ciągu ul. Nałęczowskiej zostanie przywrócony, zniesiony zostanie obowiązujący aktualnie ruch wahadłowy, a ruch w rejonie obiektów będzie odbywał się z wykorzystanie łącznic (jak na załączonej grafice). Czyli kierowcy jadący z centrum w stronę Nałęczowa przed wiaduktem zjadą w lewo na łącznice, następnie przejadą fragmentem trasy głównej pod wiaduktami i łącznicami po stronie ogródków działkowych wrócą na ul. Nałęczowską. W odwrotnym kierunku ruch będzie odbywał się na podobnej zasadzie.

Ruch pieszy odbywający się w ciągu ul. Nałęczowskiej będzie odbywał się po wiadukcie.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do odwołania.

W związku z zaplanowanym całkowitym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Nałęczowskiej w rejonie budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino w dniach 25 – 26 listopada 2017 r. będą obowiązywały następujące objazdy dla linii komunikacji miejskiej:

Linia nr 3
w obu kierunkach przejazdu:
… – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – al. Kraśnicka – …

Linia nr 33
w obu kierunkach przejazdu:
… – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – al. Kraśnicka – …

Linia nr 54
w obu kierunkach przejazdu:
… – Sławin – Gnieźnieńska – Wojciechowska – Zana – …

Linia nr 79
w kierunku Nałęczowskiej:
… – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – Morwowa – Nałęczowska – al. Kraśnicka (Nałęczowska 02)

Linia Zielona
w kierunku Zajezdni Grygowej:
… – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – al. Kraśnicka – …

2017-11-22 12:32:00
(fot. UM Lublin)