Spał w aucie na środku drogi. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat

DSC01931-3

Policjanci z Opola Lubelskiego zatrzymali 43-latka, który postanowił przespać się w aucie na środku drogi. Mężczyzna był w takim stanie, że nie mógł dmuchnąć w alkomat.

 

Wczoraj po południu w miejscowości Zosin w powiecie opolskim grupa mieszkańców zauważyła na środku drogi stojący pojazd marki Chrysler. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, z którym nie było kontaktu, ale czuć było wyraźną woń alkoholu.

– Świadkowie zdecydowali, że muszą działać. Wyprowadzili kierującego z samochodu i posadzili pod wiatą przystankową, sami zaś przepchnęli pojazd na pobliską zatoczkę. Zachodziła obawa, że mężczyzna może wsiąść do auta i próbować w tym stanie odjechać więc świadkowie zdecydowali się wezwać Policję – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierowcą jest mieszkaniec gminy Bełżyce. Funkcjonariusze próbowali sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny, ale nie był on w stanie dmuchnąć w alkomat.

– Dopiero badanie krwi pozwoliło ustalić, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci w trakcie postępowania będą wyjaśniać czy 43-latek w stanie nietrzeźwości kierował autem – dodaje asp. sztab. Edyta Żur.

Jeżeli się okaże, że mężczyzna w taki stanie jechał pojazdem, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

2017-11-14 17:49:14
(fot. ilustr. lublin112.pl)