Kolejne zmiany na lubelskim lotnisku. Wracają loty do Dublina, o Rzymie możemy zapomnieć

Powróci lotnicze połączenie Lublina z Dublinem z kolei nie będzie już lotów do Rzymu. Zawieszone połączenie zostaje zlikwidowane.

 

Zawieszenie pod koniec marca ubiegłego roku, przez linie lotnicze Ryanair, lotów z Lublina do Dublina było zaskoczeniem nie tylko dla pasażerów. Takiej decyzji raczej nikt się nie spodziewał, zwłaszcza że to połączenie było jednym z najpopularniejszych z naszego lotniska. Samoloty latały średnio z 80 proc. obłożeniem a były dni, że nie było wolnych miejsc. Jednak okazało się, że firma ma problemy z brakiem samolotów i to było głównym powodem zawieszenia niektórych połączeń.

Lecz jest już pewne iż loty do Dublina powrócą. Jednak nie w najbliższym czasie, ale jeszcze w tym roku. Pierwszy lot zaplanowano na 25 października jednak już dzisiaj będziemy mogli kupić bilety na lot do Irlandii. Jak informuje Ryanair, kupując bilet z wyprzedzeniem będziemy mogli zapłacić za niego już od 179 zł. Cena ta obejmuje lot w jedną stronę i zawiera wszystkie opłaty oraz podatki. Samoloty będą odlatywać z lubelskiego Portu Lotniczego dwa razy w tygodniu, w środę i niedzielę.

Tymczasem w związku z nową polityką rumuńskiej firmy Carpatair, której samoloty obsługiwały latały z Lublina do Rzymu, połączenie to zostanie najprawdopodobniej całkowicie zlikwidowane. Mianowicie linie te przestawiają się na obsługę lotów czarterowych, jednocześnie rezygnując z regularnych połączeń.

(fot. lublin112)
2015-02-12 19:31:25