Kolejne zmiany na lubelskim lotnisku. Wracają loty do Dublina, o Rzymie możemy zapomnieć

Powróci lotnicze połączenie Lublina z Dublinem z kolei nie będzie już lotów do Rzymu. Zawieszone połączenie zostaje zlikwidowane.

Zawieszenie pod koniec marca ubiegłego roku, przez linie lotnicze Ryanair, lotów z Lublina do Dublina było zaskoczeniem nie tylko dla pasażerów. Takiej decyzji raczej nikt się nie spodziewał, zwłaszcza że to połączenie było jednym z najpopularniejszych z naszego lotniska. Samoloty latały średnio z 80 proc. obłożeniem a były dni, że nie było wolnych miejsc. Jednak okazało się, że firma ma problemy z brakiem samolotów i to było głównym powodem zawieszenia niektórych połączeń.

Lecz jest już pewne iż loty do Dublina powrócą. Jednak nie w najbliższym czasie, ale jeszcze w tym roku. Pierwszy lot zaplanowano na 25 października jednak już dzisiaj będziemy mogli kupić bilety na lot do Irlandii. Jak informuje Ryanair, kupując bilet z wyprzedzeniem będziemy mogli zapłacić za niego już od 179 zł. Cena ta obejmuje lot w jedną stronę i zawiera wszystkie opłaty oraz podatki. Samoloty będą odlatywać z lubelskiego Portu Lotniczego dwa razy w tygodniu, w środę i niedzielę.

Tymczasem w związku z nową polityką rumuńskiej firmy Carpatair, której samoloty obsługiwały latały z Lublina do Rzymu, połączenie to zostanie najprawdopodobniej całkowicie zlikwidowane. Mianowicie linie te przestawiają się na obsługę lotów czarterowych, jednocześnie rezygnując z regularnych połączeń.

(fot. lublin112)
2015-02-12 19:31:25

6 komentarzy

 1. Zaorać w pi*du, świstaki wpuścić! Niech się pasą! Specjaliści wielcy z PKS-em nie radzą sobie i lotnisko też rozpieprzą.

 2. Aż się prosi o jakiś lot do Manchesteru lub Liverpoolu a nie z tego p****o Modlina wszystko…;/

 3. a mialy byc loty wznowione do Liverpoolu co obiecanki …….. tak sie nie robi

  • Fafikówna starsza

   mala, Rafał – Chcieć, to nie zawsze móc.
   Nikt nie będzie latał pustym samolotem tylko dlatego, że raz na rok, albo i rzadziej, jakaś „mala”, czy Rafał dostanie od rodziców na przelot w kierunku Manchesteru, Liverpoolu, czy zechce walnąć czołem o grób najnowszego świętego w Rzymie. To nie MPK, które wozi po dwóch, trzech zapijaczonych meneli po 23.

 4. a tak wszyscy mieli latać, tyle miejsc pracy miało być, a okaże sie niedługo, że bardziej opłacać sie będzie otworzenie straganów na pasie startowym

 5. Kiedy będą loty do Birmingham lub East Midlands ?!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online