Karczmiska: W aucie przechowywał nielegalną broń (foto)

68-103800

Opolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie przechowywał nielegalną broń. 37-latek odpowie także za jazdę po alkoholu.

 

W środę wieczorem policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie o tym, że jeden z mieszkańców gminy Karczmiska jeździ samochodem w stanie nietrzeźwości.

– Skierowani na miejsce policjanci podczas badania stanu trzeźwości ustalili, że 37-latek ma w organizmie ponad promil alkoholu. Dwie godziny później mundurowi zawitali w mieszkaniu tego mężczyzny, który awanturował się z domownikami. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w jego aucie egzemplarz broni palnej długiej typu dubeltówka oraz trzy naboje. Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

37-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy.

– Mężczyzna oprócz zarzutu za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy również zarzut posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia asp. sztab. Edyta Żur.

2017-04-21 07:09:23
(fot. Policja Opole Lubelskie)