Na drogach regionu pojawiły się grupy pielgrzymkowe. Warto zachować ostrożność (foto)

40

Od dzisiaj, przez kolejnych kilka dni, na drogach całego regionu będzie można napotkać grupy pielgrzymów. W czasie ich przejścia, kierowcy mogą napotkać utrudnienia w ruchu.

 

Pierwsze grupy pielgrzymów wyruszyły w drogę ku Jasnej Górze. We wtorek pielgrzymi ruszyli z Łosic, Krzywowierzby, Białej Podlaskiej oraz z Chełma. Tych pierwszych można było napotkać na drodze krajowej nr 19 Łosice – Międzyrzec Podlaski, kolejni poruszali się z Białej Podlaskiej przez Wólkę Plebańską, Hulankę, Witoroż i Drelów, następni przez Lubiczyn, Przewłokę do Parczewa zaś grupa z Chełma dotarła do miejscowości Krupe.

Pątnicy, których z każdym dniem będzie przybywać, mają do pokonania kilkaset kilometrów. W środę wyruszą pielgrzymki z Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego. Trasa tej pierwszej przebiega przez Płoskie, Bodaczów, Szczebrzeszyn, Żurawnicę oraz Topólczę, zaś drugiej przez Las, Łasochy, Ciotuszę Starą, Długi Kąt i Józefów. W czwartek 3 sierpnia wyruszą pielgrzymi z Lublina. Będą szli przez Niedrzwicę oraz Bełżyce.

Kierowcy pokonujący drogi w regionie, mogą napotkać pielgrzymów idących w zwartych grupach poboczem lub pasem jezdni. W każdej grupie znajdują się osoby porządkowe, odpowiedzialne m.in. za bezpieczne pokonywanie odcinków drogami krajowymi i wojewódzkimi a także za kierowanie ruchem pojazdów. Mają one na sobie jaskrawe kamizelki oraz chorągiewki. Warto zachować szczególną ostrożność, gdyż na czas przejścia pielgrzymów, może być wprowadzany ruch wahadłowy.

(fot. lublin112)
2017-08-01 18:51:15