Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zdewastował przystanek, bo…był zdenerwowany

Świadkowie dewastacji przystanku zatrzymali 36-letniego sprawcę wybicia w nim szyb. W chwili zatrzymania wandal miał ponad dwa promile w wydychanym powietrzu. Jak tłumaczył zrobił to, bo był zdenerwowany.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę po południu w miejscowości Wierzchowiska Drugie w powiecie janowskim. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu przystanku.

– Na miejscu policjanci ustalili, że 36 latek wybił szybę na przystanku, a następnie został ujęty przez dwóch mężczyzn, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Mężczyzna przyznał się do wybicia szyby, a swoje zachowanie tłumaczył tym, że był zdenerwowany. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Powstałe szkody oszacowano na kwotę około 1,5 tysiąca złotych – informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Za przestępstwo to grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 komentarze

  1. Kozaczek 😉 przystanek nie odda… hehee

  2. Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

    Zdewastował przystanek, bo…był zdenerwowany, tzn. że jak na ten przykład, ja byłbym zdenerwowany, to mógłbym mu pysk zdewastować ?

  3. Czyli działał w afekcie.

  4. ’W chwili zatrzymania wandal miał ponad dwa promile w wydychanym powietrzu.’ – a od kiedy to się mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach?

    • Od wtedy, od kiedy wynaleziono alkomat i stosuje się go w policji.

      • A gdzie są tabele, które przeliczają zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach na zawartość alkoholu we krwi w promilach? Stawiam dolary przeciw orzechom, że Redakcja ich nie znajdzie. A to ważne, bo wszelkie paragrafy odnoszą się do stężenia alkoholu we krwi w promilach. No to jak, gdzie te tabele do przeliczania?

        • Od kiedy stężenie w wydychanym powietrzu przelicza się na zawartość alkoholu we krwi? To chyba jakiś Pana wymysł.
          Od kiedy wydychane powietrze mierzone jest w promilach? Widać, że nie ma Pan pojęcia o poruszanej tematyce. Po pierwsze alkomat mierzy zawartość alkoholu w jednostkach mg\l, które są potem przeliczane na promile. Podstawową daną, jaka płynie z alkomatu to mg/l w wydychanym powietrzu.
          Po drugie, aby zbadać poziom alkoholu w krwi, potrzeba badania z krwi. Polecamy zapoznać się z przepisami prawa, bo widzimy i tutaj ma Pan braki.

          Przykładowo
          115 §16 Kodeksu karnego.
          Art. 115. KK
          Stan nietrzeźwości
          § 16.
          Stan nietrzeźwości w rozumieniu tego kodeksu zachodzi, gdy:
          1)
          zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub
          2)
          zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

          Paragrafy odnoszą się również do zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu…Przelicznie gm/l na promile jest proste…dziennie 😉 liczba mg/l x 2,1 = mamy liczbę promili.

          • Redakcja ma problemy z czytaniem. Nie chodzi o przeliczanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu w miligramach na litr na stężenia alkoholu w krwi w promilach. Przecież podajecie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach. No chyba, że Redakcji brakuje na tyle wiedzy i wyobraźni, że wierzy, iż stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest równe stężeniu alkoholu we krwi. Pani aspirant wie, że gdzieś dzwonili, ale nie wie, w którym kościele i myli jednostki stężenia, a Redakcja bez jakiejkolwiek refleksji to powiela.

            • Jaki problem podać te stężenie w promilach? Skoro podana jest wartość mg/l…poza tym Polska Policja na wyposażeniu alkomaty podające również wartości w promilach w trakcie badania…
              A gdzie jest napisane, że jest równe? Prosimy wskazać ten fragment? Bo coś Pan sam sobie dopowiada, ale coś, co nie ma związku z komentowanym tekstem…Od kiedy nie podaje się wartości promili w wydychanym powietrzu? Co się zmieniło w przepisach?

              • Urządzenie przelicza stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu mierzone w miligramach na litr na stężenie alkoholu we krwi mierzone w promilach. A Wy za Panią aspirant podajecie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach, więc ja się pytam, ile to będzie po przeliczeniu na stężenie alkoholu we krwi w promilach. W artykułach, które Redakcja wkleiła nie ma słowa o stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach. Dlatego nie wiadomo, czy te dwa promile w wydychanym powietrzu to dużo, czy mało.

                • W jaki celu Pan o to pyta? Skoro mierzenie poziomu alkoholu w organizmie odbywa się na miejscu, a także na alkomacie stacjonarnym. W trakcie czynności nie jest to mierzenie jednorazowe. Przecież jest napisane, że miał 2 promile. Pan ogólnie wie, o czym dyskutuje?

                  • Na przyszłość. Można podać stężenie alkoholu na dwa sposoby: w wydychanym powietrzu w miligramach na litr, albo we krwi w promilach. Natomiast mieszanie tych dwóch pojęć i podawanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach jest zwyczajne bez sensu, bo nikt nie będzie wiedział, co to oznacza. I nie ma takiej możliwości, żeby Policja mierzyła stężenie alkoholu w takich dziwacznych jednostkach.

                    • Od kiedy nie można podawać w promilach wartości dotyczącej wydychanego powietrza? Co to za nowe wytyczne?
                      W wydychanym powietrzu można podawać w promilach, ponieważ te wartości są znane i wszędzie stosowane. Od kiedy te jednostki są dziwaczne?
                      Od tego jest właśnie przelicznik x2,1, aby taką wartość podać.

    • A co, każe się na alkomat dawać pijanemy krew? Czy każe mu się dmuchać w urządzenie? JPRD skąd wy się bierzecie internetowi mędrcy? Przecież urządzenie mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziecko to wie.

      • Urządzenie mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w miligramach na litr, a nie żadnych promilach.

        • doucz się, stacjonarny alkomat pokazuje mg\l oraz liczbę promili…
          nowe urządzenia również przeliczają
          masz nieaktualne dane

          • Tylko, że te promile odnoszą się do stężenia alkoholu we krwi, a nie w wydychanym powietrzu. Widzę, że ignorancja w narodzie jest dosyć powszechna.

    • tak w miligramach co jest przeliczane na promile …doinformuj sie a pozniej pisz

  5. Pomroczność jasna

  6. Nie popieram, ale rozumie. Sam jestem nerwowy i jak wypije to się zdarza coś uszkodzić, a potem jak człowiek wytrzeźwieje to liczy straty…

  7. W Janowie Lubelskim i okolicach z wiadomych powodów od 4 tygodni ogromna większość elektoratu znajduje się w stanie nadzwyczaj silnego zdenerwowania. Doradzam przekierowanie w te okolice przynajmniej połowy kulsonów z Żoliborza bo inaczej wszystkie szyby wytłuką.

  8. Typek dzisiaj wyszedł po dołku i żebrał o pieniądze po sąsiadach i jeszcze chwalił się co zrobił.

Dodaj komentarz

Z kraju