Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaskoczył go wynik na alkomacie. Zapewniał, że wypił jedno piwo

Dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym. 57-latek miał w organizmie ponad 2 promile i bardzo się dziwił tym wynikiem zapewniając, że wypił tylko jedno piwo.

W sobotę przed południem puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Z informacji przekazanych do dyżurnego wynikało, że mężczyzna, wyglądający i zachowujący się jakby były pod wpływem alkoholu, ciągnikiem marki Ursus przyjechał do sklepu w Żyrzynie.

Przed sklepem zauważył go mężczyzna, który zwrócił uwagę na niepewną jazdę mężczyzny, a później na jego chwiejny krok. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, zabrał mu kluczyki i powiadomił służby.

Jak się na miejscu okazało po przyjeździe policjantów, mężczyzna nie mogąc odjechać sprzed sklepu, pozostawił swój pojazd i odszedł pieszo. Policjanci zatrzymali go, gdy szedł drogą w kierunku Borysowa.

Badanie alkomatem wykazało, że 57-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jak oświadczył zdziwiony mężczyzna, wynik ponad 2 promile go zaskoczył bowiem tego dnia wypił „tylko” jedno piwo, a mocniejszy alkohol pił dzień wcześniej.

Nieodpowiedzialnego kierowcę czeka wkrótce surowa kara. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i konieczność zapłaty świadczenia w wysokości nawet do 60 tysięcy złotych.

(fot. Policja Puławy)

11 komentarzy

  1. To musiało być bardzo duże piwo albo chłopina zrobił sobie ubota. Kiedyś u chłopów to było bardzo modne.

  2. To piwo zapewne miało 12% (tak, jest takie!), ale o tym moczymorda drogowa nie wspomni.

  3. Mnie taki wynik nie dziwi, jak dobrze chlal z 2-3 dni to spokojnie mogl miec na drugi dzien ponad 2 promile, zwlaszcza jak dziabną browca. Jego zdziwił (ten wynik) bo po prostu nie doszedł do siebie. Chociaż jeżeli go zamiatało to raczej bylo tam sporo wiecej niz browar na klina

  4. I świnia narobiła chłopu bidy.

  5. po tygodniówce mam zazwyczaj ponad 4

  6. Rano wypił jedno piwo ale wczoraj pół litra wódki

  7. Krzysztof,, Ochota,,

    Każdy byłby zdziwiony… Wypić jedno piwo i 2 promile? Co, to za alkomaty mają w Puławach.

  8. Znak na masce zobowiązuje, dobrze że miał opony na felgach.

Z kraju