Z magazynu celników zniknęło 100 tys. paczek papierosów. Wiadomo już, kto stał za kradzieżą

Śledczy rozwikłali niewyjaśnioną przez lata sprawę włamania do magazynu celników, skąd skradzione zostały odebrane przemytnikom papierosy. Organizatorem był Radosław M. ps. „Malwa” wraz z dwoma innymi mężczyznami.

Włamanie do magazynu, w którym celnicy przechowywali rzeczy odebrane przemytnikom, było jedną z głośniejszych spraw w 2012 roku. W nocy z 24 na 25 marca firma ochroniarska, która strzegła znajdującego się w pobliżu drogowego i kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku obiektu, otrzymała sygnał alarmowy. Kiedy na miejsce dojechali ochroniarze, zastali wyłamane okno. W środku brakowało zarekwirowanych papierosów.

Magazyn znajdował się na środku ogrodzonego i oświetlonego placu. Pomimo tego, nie odstraszyło to przestępców. Bez większych problemów sforsowali też antywłamaniowe okno wyrywając je razem z kratą i futryną. Złodziei interesowały tylko papierosy. Ze zgromadzonych tam blisko 3 milionów opakowań, zniknęło 146 tysięcy paczek wyrobów tytoniowych różnych marek.

Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Udało się tylko ustalić, że sprawcy doskonale orientowali się w rozkładzie magazynu. Znali też zastosowane tam zabezpieczenia. Podjechali dwoma samochodami dostawczymi, po dostaniu się do środka szybko załadowali pojazdy kartonami wypełnionymi papierosami po czym zdążyli odjechać przed przybyciem pracowników ochrony. Nic więcej, oprócz papierosów, ich nie interesowało. Sprawa przez lata była niewyjaśniona, aż do teraz.

W trakcie prowadzonego od dłuższego czasu przez Prokuraturę Krajową śledztwa dotyczącego gangu przemytników papierosów, pojawiły się nowe okoliczności. Niektórzy z zatrzymanych postanowili współpracować ze śledczymi i złożyli wyjaśnienia z których wyszło na jaw, kto stał za włamaniem do magazynu celników. Okazał się nim jeden z liderów grupy Radosław M. ps. „Malwa”. To właśnie m.in. za owe włamanie miał on zostać we wrześniu zatrzymany i osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie. Tam, jak już informowaliśmy, popełnił samobójstwo.

(fot. Izba Celna – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. „Udało się tylko ustalić, że sprawcy doskonale orientowali się w rozkładzie magazynu.”
  Skąd mieli takie dokładne dane? To śledczych nie zastanowiło? Czy zupełnym przypadkiem w AŚ nie pracuje osoba powiązana z kimś, kto pracował wtedy w magazynie?

 2. No jest komu wlamanie przybic i statystyki wzrosly ???

 3. nie żyje to teraz wszystko mu przyklepia

 4. byście się wstydzili o takich „wyczynach” policji pisać. facet się powiesił i dziwnym trafem na dniach znalazły się wszystkie potrzebne dowody. taa… on się już teraz nie obroni

  • Owa sprawa się wyjaśniła jeszcze przed jego śmiercią: cyt: „To właśnie m.in. za owe włamanie miał on zostać we wrześniu zatrzymany i osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie.” A więc nie w ostatnich dniach.

   • Może Redakcja zbyt niezrozumiałym językiem napisała? Albo komentujący to i….i?.

    • a może czytelnik się zastanawia, dlaczego najpierw jest artykuł o samobójstwie w celi, a kilka dni później o jego winie w sprawie – a nie na odwrót?

 5. Z magazynu zginęły papierosy a marihuanę myszy zjadły coś tu śmierdzi

 6. Tylko przeczytałem tytuł i pomyślałem, że sprawcą okaże się ten, co to był zszedł w lubelskim areszcie.

 7. ZA GRUBE RYBY zatym stoja. Dlatego musiał zginąć. Lepiej w te sprawy nie wynikać.

 8. 100 tyś paczek w kilka minut? Zastanawiam się jak oni tego dokonali. No chyba że ochrona przyjechała dopiero po 2 godz. to mieli czas jeszcze po wszystkim zapalić. ?

 9. Sprawdźcie to dokładnie, bo może jeszcze – biedaczek – przed swą śmiercią podarował Ojcu Dyrektorowi kilka limuzyn.

 10. i tym sposobem klasyczne dwie pieczenie na jednym ruszcie.

 11. Stare chińskie przysłowie mówi, że Bogatym staje się ten, który okrada państwo szybciej, niż ono jego
  Przenosząc to na polski, katolicki grunt, znaczy to mniej, więcej tyle, że jak jeden złodziej kradnie drugiemu to żaden grzech…

 12. 7 lat dumano i nic nie wydumano. Malve powiesili i koronnego brak, to chłopu przyklepano.

 13. Powiem tak. On się sam nie powiesił. Za dużo miał do zrobienia. Druga sprawa kto koronnego wsadza do 4osobowej celi. Dziwnym trafem tak jak w sprawie Cygana nikt nic nie słyszy.

 14. Lepiej wszystko im wyśpiewać zanim pan policjant krzyknie :/

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie