Wtorek, 30 kwietnia 202430/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wystawa edukacyjna „Zmysły i emocje” już dostępna dla zwiedzających (zdjęcia)

Otaczający nas świat eksplorujemy wykorzystując nasze zmysły: wzrok, dotyk, węch, słuch, smak. Wrażenia zmysłowe nabierają dla nas znaczenie dzięki towarzyszącym im emocjom. Indywidualna wrażliwość czuciowa sprawia, że każdy z nas inaczej może interpretować docierające bodźce. Wystawa „Zmysły i emocje” w Centrum Spotkania Kultur jest okazją doświadczenia złożoności zagadnienia zmysłowego odbioru rzeczywistości.

Warto zajrzeć do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i wziąć udział w interaktywnej wystawie „Zmysły i emocje”, czynnej od 13 czerwca do 1 października 2023 r. Zwiedzający mają okazję uczestniczyć w wizualno-sensorycznej przygodzie, wyzwalającej kreatywność i ciekawość świata. Lublin jest w tym roku Europejską Stolicą Młodzieży, dlatego wystawa stworzona została przy dużym współudziale ludzi młodych. Pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przygotowali blisko 100 interaktywnych eksponatów.

Wystawa „Zmysły i emocje” stwarza przestrzeń, która angażuje wszystkie zmysły odbiorcy (dotyk, wzrok, słuch, węch) oraz uczucia i emocje. W trakcie zwiedzania będzie można zapoznać się ze ścieżkami tematycznymi: Szlak złudzeń, Krajobraz dźwiękowy, Sensomotoryka, Poczuj to oraz Czas.

Wskazane szlaki przedstawiają m.in. perspektywę osób słabowidzących i niewidomych, niedosłyszących, profilaktykę i zaburzenia zmysłów oraz kultywują postawy istotne dla budowania społeczeństwa świadomego różnorodności. Wielowątkowość oraz interaktywność wystawy absorbującej odbiorcę przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki nadaje jej również funkcję popularno-naukowego eksploratorium.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Eksponaty będzie można podziwiać do 1 października 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Poziom -1).

Wydział Historii i Archeologii (we współpracy z Wydziałem Ekonomicznym oraz Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej) przygotował m.in. eksponaty w związku ze ścieżką tematyczną pt. Czas.

Geowizualizacja historycznej przestrzeni w połączeniu z archeologią to namacalna część wystawy mająca za zadanie pokazać odbiorcy ślady wpływu człowieka i przyrody na przykładzie różnowiekowych znalezisk z terenu województwa lubelskiego. Jednak to nie wszystko. Autorzy przygotowali również eksponaty związane z tematyką pieniądza. „Pieniądz na wyciągnięcie ręki?”.

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Buhahaha, byłem tam. Rzeczoną wystawę można oblecieć w pół godziny, z niemieckiej Phaenomenty w Peenemunde nie wychodziłem przez 6 godzin… Resztę szumnie tu ogłaszanych eventów da się oblecieć w sumie w kolejne pół godziny – Naturalia (kilka stoisk), targi jadła (głównie piwo i inne alkohole, kilka stoisk), wystawa plakatu, wystawa rekwizytów teatralnych, wystawa „Afrodyta” (wszystkie w CSK albo na jego terenie). Miasto inspiracji, największe w Polsce na wschód od Wisły… Żal.

Dodaj komentarz

Z kraju