Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wyskoczył z okna, ruszył na policjantów z nożem. Konieczne było użycie broni

W poniedziałek rano tomaszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyskoczył z okna mieszkania. 52-latek był agresywny, stwarzał poważne i realne zagrożenie dla innych osób. W trakcie interwencji ruszył z nożem na policjantów, ci zaś oddali w jego kierunku strzał z broni palnej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż po godzinie 6.00 w miejscowości Lubycza Królewska w powiecie tomaszowskim. Policjanci zostali powiadomieni o agresywnym mężczyźnie, który uciekł z domu wyskakując przez okno.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zostali zaatakowani przez agresora. Jak relacjonują policjanci, 52-latek wybiegł z krzaków i ruszył z nożem w ich kierunku. W celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie i zdrowie jeden z funkcjonariuszy użyli broni palnej. Napastnik został raniony w nogi.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. W chwili obecnej trwają czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

17 komentarzy

 1. Czyli strzał z broni palnej uszkodzol mu nogi. Musiał mieć pecha że jeden pocisk trafił obie nogi. Jak osioł jaja Shrekowi ;P

 2. I tak ma działać policjant w sytuacji zagrożenia. BRAWO !

  • Grażyna ze młyna

   Też tak uważam. Tylko nie w nogi, po co ma dłużej cierpieć on sam i rodzina z nim, środek czółka byłby właściwszy.

 3. Cebulak to stan umysłu

  To co? ten obywatel był przetrzymywany na siłę w domu (przez rodzinę?) że uciekł z niego przez okno? O co tu chodzi? Czy Policja dała taką durną informację czy jakiś Szekspir z lublin112 to spłodził?

 4. Kilka lekcji u Stevena Seagala i oby by się bez broni 🙂

  • W normalnym kraju dostał by kule w głowę

   • Masz rację, bo i rodzina by była zadowolona, że się drania pozbyła, a i społeczeństwu spadłby ciężar utrzymywania takiego latami, a i grabaż z cołaskabiorcą zarobili by na swoje dzieci żony i kochanki.

 5. brawo 😉 szkoda tylko Policjanta który resztę dnia spędzi na kontroli i pisaniu wyjaśnień po czym wszczęte zostanie postępowanie wyjaśniające ….

 6. To brat wojował. Bohater.

 7. Czymże ta interwencja różniła się od tej, co policjant dzieciakowi strzelił w plecy?

  • Prawidłowością wykonania. Nie jest łatwo zatrzymać przy użyciu broni palnej nożownika atakującego z niewielkiej odległości. Wielu policjantów boleśnie się o tym przekonało.

 8. Gondol Jerzy z Nadwisły

  My dbamy o tzw. płynność finansową swoich grabarzy, nie strzela się w nogi, bo to niehumanitarnie dostarczać cierpień zbójowi, czy bandziorowi, strzela się tak, żeby grabarz miał za co utrzymać siebie i rodzinę.
  I jak wcześniej pisałem nie oddaje się strzałów ostrzegawczych z uwagi na oszczędność amunicji,

 9. Tak to jest jak spirytus ruski wejdzie za mocno brawo Mario

 10. Strzał nie celny.Szkoda.