Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wybita szyba w aucie i pobicie. Tak zakończyło się dla pracodawcy rozliczenie z pracownikami

Na początku tego tygodnia w centrum Lublina trzech mężczyzn zaatakowało swojego pracodawcę. Sprawcy pobili mężczyznę, zaś jeden z nich wybił szybę w samochodzie pokrzywdzonego. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce na początku tego tygodnia na jednej z ulic w centrum Lublina. Z przyjętego przez policję zgłoszenia wynika, że właściciel firmy budowlanej spotkał się z dwoma pracownikami. W trakcie rozmowy pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumień.

– Mężczyźni domagali się zapłaty za pracę, która nie została dokończona. W pewnym momencie jeden z nich chwycił za metalową łapkę i wybił nią szybę w samochodzie pokrzywdzonego. Następnie obaj zaatakowali 47-latka. W trakcie zajścia do napastników dołączył trzeci sprawca, który pojawił się na miejscu. Po kilku ciosach, jakie zadali mieszkańcowi Lublina, mężczyźni uciekli – relacjonuje zdarzenie komisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33, 47 i 55 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty zmuszania do określonego zachowania, w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Dodatkowo 47-latek odpowie za zniszczenie mienia.

Decyzją prokuratora wszyscy trafili pod dozór policji. Od podejrzanych zabezpieczono blisko 3 tysiące złotych na poczet przyszłej kary. Za te przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

30 komentarzy

 1. Dobrze zrobili. Niewinny prezes huhu i od wszystkich trzech WP…..
  Płacić nie chciał, ale na milicję od razu że go biją, pseudoszef

  • przeczytałeś ten artykuł, tak ze zrozumieniem, to przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem, albo poproś mamę by ci go przeczytała i wyjaśniła znim kolejny raz zrobisz z siebie półgłowka w komentarzach.

  • Tak uważasz? A może zjąłbyś się tymi nierobami którzy chą kasę za fuszerę. Ciebie też powinni dołączyć na ławę oskarżonych za pochwalanie przestępstwa

 2. Na początku tego tygodnia w centrum Lublina trzech mężczyzna zaatakowało ……
  Nauczcie się pisowni kochana redakcjo.

 3. janusz biznesu czasowo wyeliminowany z obiegu

 4. Tak sobie pogrywają w budowlance, mój mąż również nie dostał wynagrodzenia za miesiąc kwiecień, pracodawca nic sobie z tego nie robi, dodam że w marcu skończyła się umowa, dwa tygodnie pracy bez umowy zwodzenie człowieka, obiecywanie, człowiek idzie robi traci cierpliwość bo czuję krętacza nosem, pseudo firmy wyrastają jak grzyby po deszczu. Nie zostawimy tej sprawy nie będziemy nikogo bić i straszyć skierujemy sprawę do sądu, niech się pracodawcy nauczą pracuje dla ciebie to wynagrodzenie należy się jak psu buda. Oszustów pełno.

 5. Jak się zatrudnia typów z pod ciemnej gwiazdy wiedząc o tym to ryzyko jest wkalkulowane

 6. Gdyby była jeszcze prawdziwa Państwowa Inspekcja Pracy to powinna sprawdzić jaki to był stosunek pracy rozliczyć wszystkie strony tej patologii. Niestety PIP przejęła Solidarność i wystarczyły im sowite posady oraz granty na różne pseudo akcje. ***** ***

 7. W sumie się nie dziwię. Janusze biznesu często wykorzystują ludzi, nie płacąc im za pracę. To, że pokrzywdzony twierdzi, że pracy nie wykonali, mało mnie przekonuje.

 8. Bardzo dobrze zrobili, tylko najgorsze jest to że pracodawcy w budowlance tak robią, najniższa krajowa, nie wypłacają kasy za zwolnienia, urlopy itd