Włodawa: Chciał być policjantem i zatrzymywał samochody. Był pijany i nie miał prawa jazdy

Wyjątkową fantazją wykazał się 18-latek, który zamontował w samochodzie niebieskie światła i postanowił zatrzymywać samochody do kontroli. Przy okazji odpowie za wiele innych przewinień.

W niedzielę około godziny 21 kilku kierowców poruszających się przez miejscowość Wereszczyn w powiecie włodawskim zauważyło nagle pojazd, którego kierowca włączył migające światła w niebieskim kolorze, po czym zajeżdżał im drogę. Podejrzewając, że to policjanci w jednym z nieoznakowanych radiowozów chcą zatrzymać ich do kontroli, grzecznie zjeżdżali na pobocze. Jednak z „radiowozu” nikt nie wysiadał a auto po chwili odjeżdżało. Zatrzymany w ten sposób mieszkaniec Chełma zaniepokoił się dziwnym zachowaniem, jak mu się wydawało funkcjonariuszy i postanowił podzielić się tym z dyżurnym włodawskiej komendy.

Ten jednak wiedząc, że rejonie nie ma żadnego patrolu w nieoznakowanym radiowozie, zwłaszcza w volkswagenie, od razu zorientował się, że ktoś podszywa się pod policję. O zdarzeniu zostały powiadomione wszystkie patrole, nie tylko we Włodawie lecz również w okolicznych powiatach. Do Wereszczyna skierowano radiowozy w poszukiwaniu fałszywego policjanta. Funkcjonariusze szybko go odnaleźli.

Na boisku stał zaparkowany volkswagen passat, w którym znajdowały się cztery młode osoby. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec gm. Wierzbica. Od razu przyznał się policjantom, że to on kierował autem i używając urządzenia wysyłającego sygnały błyskowe zajeżdżał innym pojazdom drogę próbując zatrzymać je do kontroli. Wyjaśniał, że zrobił to dla żartu.

W trakcie kontroli okazało się jednak, że to nie jedyne przewinienie 18-latka. Nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami zaś pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Z kolei badanie alkomatem wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Teraz będzie się tłumaczył się ze swojego zachowania przed sadem.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-12-28 22:15:50

15 komentarzy

  1. haha o kur…. wa fantazja go poniosła 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy
Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk