Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wieś żyje w strachu przed mordercą, który wyszedł na wolność. Sprawą zajął się Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił sprawdzić, czy Zdzisław D. z Wronowa jest dobrze pilnowany przez policję, jak też rozważyć jego odosobnienie. Wszystko po błaganiach mieszkańców, którzy mają dość życia w strachu.

26 komentarzy

 1. Zastanawiam się czy państwo Polskie stać na angażowanie sił i środków by pilnować i czuwac nad jedną zdemoralizowana jednostką. W USA państwie modelowej demokracji w niektórych stanach wykonuje się za najcięższe zbrodnie karę śmierci i żadne instytucje czy organizacje nie mają wpływu na wykonanie wyroku oraz sam kraj nie jest postrzegamy jako kraj barbarzyński czy zacofany w tym kontekście przez inne panstwa. Czemu w Polsce nie można wprowadzić kary smierci która po 1 odstraszy potencjalnych przestępców do popełniania ciężkich zbrodni. Po drugie odciąży system penitencjarny a po 3 odciąży budżet państwa na utrzymywanie soby nie nadającej się do życia w zdrowym i prawym społeczeństwie. A są to środki nie małe bo koszt utrzymania zwyrodnialca polskich podatników kosztuje około 4000 zlotych. Rachunek jest prosty 4000*12 miesięcy rocznie = 48000. Tyle rocznie a jak dostanie dożywocie? Sami sobie policzycie.

  • Protokół o zniesieniu kary śmierci w Polsce został podpisany w maju 2002, a ratyfikowany dopiero 11 lat później. W chwili sądzenia wymienionego w artykule mordercy (1991 r,), kara śmieci mogła być orzeczona. Z jakichś względów sąd wydał inny wyrok, zachowując życie zwyrodnialca.

  • Zacofana Unia Europejska zakazuje kary śmierci

 2. A dlaczego mieszkańcy Wronowa nie udali się po pomoc do dobrodzieja księdza proboszcza? Już nie wierzą w jego cudowną moc?

 3. pewnie bardzo chętnie by sie mieszkańcy zrzucili…wychodzi 100zł na głowę…a efekt bezcenny

 4. Przez tyle lat może się zresocjalizował?

 5. to niestety unijna poprawność polityczna…na dziecko niepełnosprawne i opiekującą sie nim matkę…to 1300z na rękę za dwoje…z za bandziora 3 razy tyle

 6. Dziwi mnie że i tak długo się uchował. Jak by to umie było to już dawno by po stypie chorowali.

  • Właśnie po to go Policja pilnuje ,myślisz że oni to z bezpieczeństwa dla ludzi robią ? hehehe Oni go pilnują , by go teraz nikt nie dopadł i by wszyscy wiedzieli kim on jest , gdzie mieszka i jak wygląda. Cala okoliczna ludność dokładnie będzie go znała. Po zwolnieniu funkcjonariuszy z dozoru, będzie gościu walił po gaciach i długo tam nie pomieszka, albo gdzieś go znajdą , chyba ze ktoś się postara , to go nie znajdą , albo się wyprowadzi gdzieś do innego miasta i stanie się bezdomnym. Może też sobie wybudować domek na drzewie w lesie , na co nie trzeba zezwoleń i tam mieszkać. Jak by nie patrzeć, to dla jego bezpieczeństwa i wątpię by sam napisał wniosek o zakończenie dozoru 🙂

 7. A moze tak go zostawic bez nadzoru policji samym sasiadom i pokrzywdzonym na jakis czas i sprawa by sie rozwiazala

  • …. tyle ludzi ginie bez wieści… zwłaszcza z niedowładem umysłowym… Tak jak kilkanaście lat temu podpalacz ze wsi A…jów z pow. Janowskiego… Wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił … tak jak pożary…

 8. Nie wiem czy wiesz drogi „Bear”, że tego typu komentarze są karalne. Lepiej się nad tym zastanów następnym razem, chyba że już jest zbyt późno, bo Policja zastukała do Twoich drzwi. Oczywiście nie bronię tego chwasta, ale zostawmy sąd tym, którzy powinni wykonywać swoje obowiązki należycie.

 9. Właśnie. Dlaczego krzyczycie zamiast w kilku zrobić wendetę?

 10. Najpierw jeb..ny degenerat żarł przez 25 lat za nasze podatki, a teraz dodatkowo ma ochrone 24 h, poprostu żyć nie umierac. To jest Polska, a smiejemy sie z Rosji, a mam wrazenie, ze w takich absurdach dawno ich przeskoczylismy.