Jeden się zatrzymał, trzech pojechało. Piesi nie mają łatwego życia

Dzisiaj otrzymaliśmy nagranie sytuacji drogowej jaka miała miejsce na al. Racławickich, w rejonie przejścia dla pieszych, na wysokości Uniwersytetu Medycznego. Nasz Czytelnik widząc pieszą oczekująca na wejście na pasy, zatrzymał się. Niestety, niektórzy kierowcy jadący pasem obok zignorowali fakt pojawienia się pieszej na przejściu.

Do opisywanej sytuacji drogowej doszło w poniedziałek rano na al. Racławickich, na przejściu dla pieszych na wysokości Uniwersytetu Medycznego. Kierujący pojazdem komunikacji miejskiej zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. Niestety kierowcy na sąsiednim pasie zignorowali ten fakt i pomimo tego, że piesza była już na pasach, pojechali dalej.

 

 

Należy przypomnieć, że w rejonie tego przejścia doszło w ostatnim czasie do kilku zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

2017-12-11 16:46:06
(fot. wideo Andrzej)

74 komentarze

 1. Ten nagrywacz już zwalniał 100 m przed, spreparował to zachowanie. Zobaczyli durnia co się wlecze i jeszcze zwalnia, to go wyprzedzili.
  Winny tego wszystkiego jest nagrywacz. Ten co jeździ nie tylko w niedzielę, dostrzeże prowokację.

  • Dokładnie, w 3 sekundzie filmiku widać jak im wskakuje do samochodów i dodaje gazu.

  • Jakby zaczął zwalniać później to być napisał, że hamował gwałtownie i spowodował zagrożenie. To jest centrum miasta. Mnóstwo ludzi przechodzi. Czy tak trudno się domyślić dlaczego zwalnia?

   • Co się stało, że tym razem to nie wina świętych krów? No i co się stało, że te święte krowy się rozejrzeli?

  • Masz dowód na filmie – leć i zgłoś tego bandytę. Przez takich „uprzejmych” ludzie giną. Każdy wie, że w takiej sytuacji dodaje się gazu i przejeżdża po stopach pieszego. A jak się nie uda, to sprawa ewidentna – wtargnięcie głupiego pieszego.

 2. Ja tam nigdy nie pcham sie na chama pod samochody i dlatego żyje.

 3. Tyle ze matołki nie rozumieją że jak nie wpuszczą pieszego żeby mógł przejść spokojnie to ten w końcu przebiegnie jeżeli się spieszy i wtedy robi sie już nie ciekawie, niech się taki orzeł tłumaczy czemu rozjechał pieszego na przejściu .

 4. Województwo Lubelskie

  Zgodzę się że pieszy nie ma łatwego przejścia przez pasy ale taki pieszy też powinien [pominąwszy to nagranie]zatrzymać się przed przejściem i upewnić się że może przejść,własny przykład jadąc sobie w pewnej miejscowości i będąć tuż przed przejściem taka jego-mość Pani nie patrząc że jedzie samochód lezie człowiekowi pod koła dlaczego co nie którzy nie rozumieją że takie auto waży w granicach 1500 kg[mowa o osobówkach]i na pstryknięcie palcem nikt go nie zatrzyma z najlepszymi hamulcami.To jest prawda że ten kto nie siedział nigdy sam za kółkiem i nie ma żadnego odblasku nie rozumie kierującego.

 5. Akurat na tym przejściu jest tak często bo piesi wchodzą jak Święte krowy nawet się nie patrzą A jak już popatrza i jedzie samochód to i tak wejdą bo przecież wyhamuje. Albo niech usuna to przejscie i niech studenciaki zapieprzaja na przejście na światłach koło kfc albo bliżej psbig. Albo niech sie piesi zastanawia i rozgladaja zanim wejdą pod jadący samochód…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja