Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sierpniu pasażerowie dłużej poczekają na autobus i trolejbus. Kierowcy idą na urlop

Okrojone zostaną rozkłady jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej w Lublinie. Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że sytuacja taka ma obowiązywać jedynie w sierpniu.

Od niedzieli 1 sierpnia zaczną obowiązywać zmiany w rozkładach lubelskiej komunikacji miejskiej. Dotyczą one niektórych linii autobusowych i trolejbusowych i jak wyjaśniają przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, związane są one ze szczytem sezonu wakacyjnego. Przede wszystkim z komunikacji korzysta znacznie mniej pasażerów, dodatkowo kierowcy chcą też wybrać się na należne im urlopy wypoczynkowe.

– Zmiany to także optymalizacja rozkładów jazdy w związku z zakończeniem prac przy Al. Racławickich, które gwarantują swobodny przejazd. Część z nich wprowadzona została również na wniosek gmin ościennych – wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W dni powszednie rzadziej kursować będą linie nr 24, 30, 32, 34, 44, 153, 155 i 158. W tzw. międzyszczycie, czyli między porannym a popołudniowym szczytem komunikacyjnym, jak też w godzinach wieczornych część linii zamiast co 20 minut, na przystanki podjeżdżać będzie co 40 minut. Jeżeli chodzi o kursy linii nr 24 i 44, to w tym przypadku likwidacja niektórych kursów związana jest z decyzją Wójta Gminy Niemce. Podjęta została po tym, jak wzrosły koszty dofinansowania, jakie gmina musi ponosić.

W soboty zmiany dotkną linie nr 2, 6, 39, 44, 151, 157 i Zieloną, zaś w niedziele i dni świąteczne 2, 7, 18, 39, 44, 155, 157, 950, Białą i Zieloną. W niektórych przypadkach pojazdy będą kursowały co 1,5 – 2 godziny. Pasażerowie nie dojadą do Kawki, gdyż żaden z kursów linii nr 44 nie będzie wydłużony poza miasto. Jak zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego, okrojone rozkłady jazdy mają obowiązywać jedynie w sierpniu. Od września pojazdów na ulicach znowu przybędzie.

(fot. lublin112)

19 komentarzy

 1. Zlikwidować to dziadostwo i będzie spokój na drogach. Mało kto tym jeździ tylko koszty generują i miasto musi dopłacać. Trzeba policzyć czy dla paru seniorów i uczniów co jeżdżą za darmo warto utrzymywać tak rozbudowaną komunikację.

  • Typowe myślenie dla dziadostwa z LU. Zaścianek Europy!

   • Jakiś obsraniec wypisuje farmazony, a ty wszystkich wrzucasz do jednego wora. Pochwal się skąd ty jesteś, postępowa łajzo.

 2. Zmniejszą a i tak to co zostawią będzie jeździć stadami. Taki jakiś chory ten człowiek w ZTMie od układania rozkładów.Najgorsze że musi pracować bo ma plecy w urzędzie bez nepotyzmu.

 3. Lublin 122, piszecie głupoty ,właśnie w sierpniu zabierane są planowane urlopy kierowcom, skonsultujcie info u źródła i dopiero piszcie.

  • To jest właśnie oficjalna wersja od źródła, przecież nie powiedzą Ci wprost że nie ma kto jeździć. Kierowcy na urlopach albo L4, niedługo dojdzie do tego że dyrektor ztm razem z prezesem mpk będą musieli jeździć. Chociaż to akurat dobrze by było, obstawiam że jednej zmiany by nie dali rady.

 4. Czas skończyć ten cyrk. Jak ludzie mają dojeżdżać do pracy jak nie samochodami, skoro nie ma miesiąca aby nie było zmian, cięć i innych wygłupów nieudolnych urzędników ztm ?

 5. 14-16 zagęszczenie niewielkie? Chyba w Koziej Wólce idioto

Z kraju