Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Mętowie uroczyście otwarto wyremontowany budynek OSP. Swoją siedzibę ma tam również Koło Gospodyń Wiejskich (zdjęcia, wideo)

Siedziba strażaków z Mętowa w końcu doczekała się kompleksowego remontu. Dzięki temu w budynku znalazło się miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich a także przestrzeń dla mieszkańców.

W niedzielę w Mętowie odbyło się otwarcie wyremontowanej świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, radni Rady Powiatu Lubelskiego, przedstawiciele Urzędu Gminy, komendant III Komisariatu Policji w Lublinie, duchowni, gminni radni, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Jak wskazuje prezes OPS Mętów Sylwester Adamek, powstały kilkadziesiąt lat temu budynek był już mocno wyeksploatowany i od dawna domagał się przebudowy. Przez wiele lat jednostka OSP czyniła samodzielne starania o realizację inwestycji, przygotowano odpowiednie projekty, aż w końcu do pomocy włączyli się gminni urzędnicy. Dzięki dofinansowaniu udało się w końcu rozpocząć prace.

Wójt Gminy Głusk Jacek Anasiewicz dodaje, iż realizacja inwestycji nie była łatwa. Głównie przez problemy z wykonawcą. Jednak dzięki cierpliwości strażaków, którzy również niejako sprawowali bieżący nadzór nad pracami, zadanie udało się w końcu zrealizować. Najpierw rozebrana została do stropu cała górna kondygnacja, wzmocniono fundamenty, a następnie postawiono nową nadbudowę. W środku powstała świetlica, siłownia oraz zaplecze kuchenne i sanitarne. Wszystkie pomieszczenia są kompleksowo wyposażone.

– Ten budynek niewątpliwie stał się wizytówką miejscowości, ale przede wszystkim jest to siedziba jednostki OSP w Mętowie. To bardzo ważne, aby dbać i dofinansowywać organizacje i instytucje, które mają bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Tak też stało się w gminie Głusk. I rada gminy i wójt wspólnie podjęliśmy decyzję o tego typu inwestycjach – mówi Sylwia Jurek, przewodnicząca Rady Gminy Głusk.

Radna Maria Studzińska w imieniu starosty lubelskiego Zdzisława Antonia podkreślała, że inicjatywa ta z pewnością przyczyni się do integracji społeczności lokalnej, i stanowić będzie wspaniałe miejsce spotkań i wydarzeń kulturalnych dla wszystkich pokoleń. A powiat lubelski wzbogacił się o tak potrzebny wszystkim obiekt. Należy bowiem pamiętać, że w budynku swoją siedzibę znalazło też Koło Gospodyń Wiejskich.

– Jest to trzecia już w ostatnich latach modernizacja remizy OSP. Inwestycje wykonano przy współudziale środków unijnych w ramach modernizacji terenu gminy, na co pozyskano kwotę 8 mln złotych. Łącznie w trzy lata zrealizowaliśmy 9 różnych zadań. Mowa tu m.in. o budowie centrum rekreacji w Żabiej Woli, rewitalizacji stawów w Dominowie, powstała też przestrzeń rekreacyjna w Głuszczyźnie, droga z chodnikiem i oświetleniem przy szkole w Wilczopolu a także boiska w Dominowie i Wilczopolu.

Po części oficjalnej zaprezentowano mieszkańcom wyremontowany budynek, z programem artystycznym wystąpił zespół Śpiewaczy „Głuskowianki” a panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały szereg przysmaków.

 

7 komentarzy

  1. Koło gospodyń wiejskich – jest to tylko pretekst do remontu remizy jako świetlicy środowiskowej.
    Jako samo OSP remontu nie doczekali by się nigdy.

  2. Błaszczak dokonał dziś zdrady kraju! Emitując spot z tajnymi dokumentami dotyczącymi obrony Polski. W Rosji strzelały korki od szampana. Brawo PiS!

  3. Dziakujemy brawo PiS.

  4. Tempy lewaku zdrady to dokonuje na codzień fałszywy ryży

  5. Dlatego wybory powinny odbywać się co rok.

Dodaj komentarz