Wtorek, 17 września 202417/09/2024
690 680 960
690 680 960

Uroczyste otwarcie Oddziału Kardiologii w Szpitalu Wojskowym w Lublinie (zdjęcia)

W czwartek odbyły się uroczystości oddania do użytku nowej siedziby Kliniki i Oddziału Kardiologii 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, służb mundurowych, uczelni medycznych oraz placówek medycznych, z którymi Szpital Wojskowy współpracuje.

Umowę na realizację inwestycji podpisano w październiku 2022 roku. Inwestycja została podzielona na dwa etapy z uwagi na konieczności utrzymania ciągłości świadczenia usług medycznych przez placówkę. Etap I realizacji obejmował wykonanie w części zachodniej budynku głównego Szpitala prac oraz dostaw sprzętu i aparatury medycznej w celu utworzenia Oddziału Kardiologicznego wraz z pomieszczeniami rehabilitacji kardiologicznej i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Etap II obejmuje wykonanie w części wschodniej budynku głównego Szpitala prac mających na celu utworzenie Oddziału Neurochirurgii wraz z pomieszczeniami rehabilitacji neurochirurgicznej i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

– Zakończyły się prace budowlane oraz wyposażenie w sprzęt w ramach pierwszego etapu inwestycji „nadbudowa budynku głównego szpitala”. Dzięki temu, powstała nowa siedziba Kliniki i Oddziału Kardiologii. Nowoczesna infrastruktura, najwyższej klasy sprzęt medyczny poprawią w sposób zdecydowany warunki leczenia pacjentów oraz warunki pracy personelu medycznego. W nowej lokalizacji znajdują się sale chorych z miejscami dla 50 pacjentów, w tym w Oddziale Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego utworzono 14 stanowisk wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, który pozwala w pełni monitorować stan pacjenta oraz ocenić reakcję organizmu na zastosowane procedury leczenia – informuje płk mgr inż. Bogusław Piątek, Zastępca Komendanta Szpitala Klinicznego ds. II Obwodu Profilaktyczno – Leczniczego
rzecznik prasowy Szpitala Wojskowego.

W ramach inwestycji powstały dwie sale wyposażone w angiografy najwyższej jakości, do wykonywania zabiegów interwencyjnych kardiologicznych, (przezskórnych interwencji wieńcowych, wykonywania badań i zabiegów w naczyniach krwionośnych).

– Pozwoli to na zwiększenie możliwości wykonywania zabiegów oraz wykonywanie jeszcze bardziej skomplikowanych nowatorskich procedur a tym samym pomoc pacjentom z najpoważniejszymi rodzajami schorzeń. W celu zwiększenia możliwości prowadzenia szkoleń, powstała odpowiednio wyposażona sala audytoryjna dla 80 osób – wyjaśnia płk mgr inż. Bogusław Piątek.

Lekarze Oddziału Kardiologii z Pracownią Hemodynamiki pod kierownictwem dr hab. n. med. Grzegorza Sobieszka już w dotychczasowej lokalizacji wykonywali rocznie ok 1 500 zabiegów angioplastyki, najwięcej w województwie lubelskim.

– Nasza Klinika jest jednym z kilku referencyjnych ośrodków przeprowadzających zabiegi na przewlekłych zamknięciach tętnic wieńcowych. Nasi lekarze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, szkolą lekarzy z  Polski i z zagranicy. W najbliższych dniach rozpocznie się proces przenoszenia pacjentów do nowej siedziby. Będzie to odczuwalny postęp w poprawie warunków leczenia i pobytu w naszej placówce. Prowadzona inwestycja jest środkiem do realizacji  misji naszego szpitala, którą jest specjalistyczne leczenie i troskliwa opieka nad pacjentem – dodaje płk mgr inż. Bogusław Piątek.

17 komentarzy

  1. Ile NFZ płaci za czary rzucane przez magów? Jaka jest tego skuteczność lecznicza? Czy to nie podchodzi pod niegospodarność? Kto pozwala na odprawianie takich gusł w publicznych instytucjach?

    • Tobie już żaden lekarz nie pomoże.

    • Lewackie trolle tylko księdza zobaczą już że strachu zsikani

    • Francesko… ano NFZ nawet oczekuje tego od podmiotów „Pacjent przebywający w podmiocie leczniczym wykonującym działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej ma prawo do opieki duszpasterskiej. W sytuacji pogorszenia się stanu zdrowia lub zagrożenia życia podmiot jest obowiązany umożliwić pacjentowi kontakt z duchownym jego wyznania.”
      Gdy przychodzi czas… każdemu się odmienia jego antyklerykalizm czy agnostycyzm i wraca do czasów dzieciństwa. Stąd kapelani są dobrze postrzegani przez pacjentów w szpitalach, tak jak w wojsku przez żołnierzy. Po co się na to denerwować i ludzi obrażać ?

    • Poczekaj jak będziesz konał w cierpieniach i śmierć ci zaglądnie w oczy – czas szybko leci- ,poprosisz tego od tych od tych „ gusłów” o kilka słów otuchy .Karma wraca

  2. Personelu pewnie brakuje, bo nie ma nowe etaty pieniędzy, ale na szamana kasa się znajdzie.

  3. Sutanna > mundur

    Wojskiem rządzi mini PiS, więc tu się nic nie zmieni.

  4. A piszcie co chcecie – ale moim zdaniem nowy, nowoczesny i potrzebny oddział w szpitalu jest sukcesem.

  5. Ludzie uciekajcie z tego regionu. Wszędzie tylko ukrzyżowania na ulicach obłąkańcy na kolanach. Uciekajcie i nie wracajcie

  6. Będzie dla banderowców

  7. Do wstęgi, fotografii, uśmiechów i zaszczytów tłum chętnych a do konkretnej roboty tylko ten długi z włosami.

  8. a co tam robi funkcjonariusz obcego państwa ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport