Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Uczeń przyszedł do szkoły z granatem. Placówka została ewakuowana, na miejsce jadą antyterroryści (zdjęcia)

Trwają działania policji w jednej z włodawskich podstawówek. 7-latek przyniósł do szkoły granat. Wyjaśniał, że dostał go od ojca. Teren zabezpieczają strażacy i ratownicy medyczni.

W środę jeden z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Sierpińskiego we Włodawie przyszedł na lekcję z… granatem. Pracownicy placówki widząc niebezpieczny przedmiot odebrali go chłopcu i zanieśli do sekretariatu. O wszystkim zaalarmowana została policja, w międzyczasie wszystkie osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane.

Jak nam wyjaśnia asp.szt. Kinga Zamojska-Prystupa z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, jest to granat nasadkowy do karabinu typu mauser produkcji niemieckiej pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. 7-latk wyjaśniał, że otrzymał go od ojca.

Obecnie w szkole cały czas prowadzone są czynności. Na miejsce jadą już funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z KWP w Lublinie. Ich zadaniem będzie wyniesienie granatu ze szkoły a następnie jego neutralizacja. Z kolei policjanci z Włodawy prowadzą czynności mające na celu ustalenie, czy rzeczywiście ojciec chłopca przekazał mu ten przedmiot oraz skąd go zdobył.

Uczeń przyszedł do szkoły z granatem. Placówka została ewakuowana, na miejsce jadą antyterroryści (zdjęcia)

fot. policja

Uczeń przyszedł do szkoły z granatem. Placówka została ewakuowana, na miejsce jadą antyterroryści (zdjęcia)

Autor: redakcja

18 komentarzy

  1. W jednym biegu schodów zewnętrznych nie powinno być więcej niż 10 stopni. Podstawowe zasady architektoniczne. Chodzi w tym o to, by w przypadku poślizgnięcia się na oblodzonych schodach nie spaść ze zbyt wysoka.

  2. GRANAT DO SEKRETARIATU CHYBA CHCIELI WZIĄĆ PRZYKŁAD Z PEWNEGO KOMENDANTA XDD

  3. A nie prościej zamiast zanosić do sekretariatu, wynieść poza obręb szkoły. Nie trzeba by było wtedy ewakuować wszystkich

  4. Znajdą u tatusia więcej

  5. Czytając te wszystkie artykuły straszące zastanawiam się o co tu chodzi. Byle jak i byle gdzie same brednie nic sensownego. Rak przy tak rozwiniętej medycynie ludowej nie stanowi problemu.. zdrowia i rozsądku.👹

Dodaj komentarz