Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trudne warunki do jazdy na drogach w regionie po porannych, intensywnych opadach mokrego śniegu (zdjęcia)

W regionie od godzin porannych występują intensywne opady mokrego śniegu. Lokalnie na drogach znajduje się warstwa zajeżdżonego śniegu, błoto pośniegowego, a także miejscami warstwa lodu. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

Od wczesnych godzin porannych w woj. lubelskim występują miejscami intensywne opady mokrego śniegu. Lokalnie na niektórych odcinkach dróg krajowych w regionie zalega warstwa śniegu, a także błoto pośniegowe. Na trudne warunki do jazdy natraficie m.in. na krajowej 17, 19, 63, 68 i 74. Cały czas na drogach krajowych pracują pojazdu zimowego utrzymania, więc z godziny na godzinę sytuacja powinna się poprawiać.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że według danych zebranych z 17 Obwodów Drogowych oraz 7 Rejonów Dróg Wojewódzkich, wszystkie drogi administrowane przez ZDW są przejezdne.

Z powodu opadów śniegu w prawie całym Województwie Lubelskim oraz temperaturze, która obecnie waha się od -1 stopnia do +1,5 stopnia Celsjusza, na drogach wojewódzkich, może występować zajeżdżona cienka warstwa śniegu i błoto pośniegowe. Taka sytuacja występuje na praktycznie wszystkich drogach wojewódzkich, zarówno na północy, wschodzie, zachodzie, południu i w centralnej części województwa.

Kierowcy szczególną uwagę powinni zachować w okolicach miejscowości: Annopol, Bełżyce, Biała Podlaska, Biłgoraj, Borowa, Bychawa, Chełm, Chodel, Dęblin, Dubienka, Fajsławice, Frampol, Garbów, Gardzienice, Hrubieszów, Janów Lubelski, Józefów nad Wisłą, Komarówka Podlaska, Kraśnik, Kurów, Lubartów, Łęczna, Łukowa, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Michów, Modliborzyce, Nielisz, Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Osuchy, Parczew, Poniatowa, Przytoczno, Puławy, Rejowiec Fabryczny, Rybczewice Drugie, Ryki, Sabaudia, Serokomla, Siennica Nadolna, Skierbieszów, Sosnowica, Tarnogród, Tomaszów Lubelski, Trawniki, Trzydnik Duży, Uhnin, Urzędów, Wojsławice i Wrzelowiec.

Nawierzchnia lokalnie śliska, może obecnie występować lokalnie na niektórych drogach wojewódzkich w okolicach: Dołhobyczowa, Dorohuska, Dziekanowa, Horodła, Hrebenne, Masłomęcza, Raciborowic, Werbkowic, Wozuczyna i Zosina.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 65 sztuk sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg – solarek i piaskarek, których głównym zadaniem jest zwalczanie śliskości zimowej na drogach, według Standardów Zimowego Utrzymania Dróg.

Najgorsze warunki do jazdy panują na drogach lokalnych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

(fot. MW)

2 komentarze

  1. Oczywiście Niezależny i Samodzielny Związek Zawodowych Grabarzy RP

    Apelowanie o zachowanie szczególnej ostrożności, jest skazywanie nas, grabarzy na głodową śmierć !!!
    Bo na ten przykład ksiądz „dobrodziej” jest na utrzymaniu Funduszu Kościelnego i nawet jak nie dostanie „cołasek” to z głodu nie zdechnie, ale grabarze dostają wynagrodzeni za tzw. „skórkę”.
    Czyli za pogrzebanie statystycznego ustabilizowanego homo sapiens.

  2. Jest jakiś link?

    Można podglądać na żywo te kamery za free czy to dla wybranych?

Z kraju