Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Tak wygląda dojście na przystanek Lublin Zachodni. Problem istnieje od lat, pasażerowie muszą „skakać” po torach (zdjęcia, wideo)

Po raz kolejny zalane zostało dojście na przystanek Lublin Zachodni. Problem ten istnieje od samego początku istnienia tego miejsca i pomimo zapewnień kolei, wciąż nie został rozwiązany.

Po poniedziałkowych, intensywnych opadach deszczu po raz kolejny woda zalała przejście prowadzące do zlokalizowanego na wysokości dzielnicy Czuby przystanku kolejowego Lublin Zachodni. W wyniku tego pasażerowie nie mają możliwości bezpiecznego dotarcia na pociąg. Muszą wchodzić na tory a następnie wspinać się na wysoki peron.

Uczynić to mogą głównie młode osoby. Starsi nie mają szans, aby dostać się na peron. To samo dotyczy niepełnosprawnych. W jeszcze gorszej sytuacji są ci, którzy wysiądą z pociągu i nie mają jak się z niego wydostać.

Tu trzeba jednak zaznaczyć, że problem ten znany jest od lat. Już podczas powstawania przystanku przejście było zalewane. Wówczas przedstawiciele PKP PLK wyjaśniały, że jest to plac budowy, więc za wszelkie usterki odpowiada wykonawca. Kiedy obiekt został oddany do użytkowania, spółka zapewniała, iż urządzenia odwadniające działają poprawnie, problemem miało być zamulenie pomp spływającą ze skarp ziemią. Dlatego też podjęto decyzję o ich dodatkowym zabezpieczeniu.

Przystanek Lublin Zachodni funkcjonuje już ponad pięć lat. I jak widać problem z zalewaniem przejścia na perony wciąż istnieje. Pozostaje jedynie mieć nadzieje, aby nikomu nic się nie stało. Gdyż ryzyko upadku z peronu a nawet potrącenia przez pociąg jest spore.


(fot. lublin112.pl, nadesłane – Michał)

39 komentarzy

 1. Pisowska robota

  • Kolejny gamoń zmanipulowany przez tefauen i ryżego szubrawca skąd się biorą takie gamonie.

   • Gamoniu ze zrytym beretem przez „stare” tefaupe sprawdź kto wymyślił tę żałosną stację.. i kto „klepnął odbiór”. Wiem że najlepiej wszystko zrzucić na „ryżego”, „robaka” itd., bo tak łatwiej ogłupiać takich tłuków jak ty.

 2. juz nie głosuje na po

  co na to mudra paniusia z magistratu , gweódzć ?
  bezczynność i de bilizm osób decyzyjnych i odpowiedzialnych przekroczył himalaje

 3. Serdecznie zapraszamy do naszej metropolii.

 4. Wykonane zapewne prawidłowo, ale czy studzienki są sprawdzane regularnie czy są drożne?
  Może są zapchane piachem z lasu…

 5. Kto Panu tak spier**lił😄

 6. Ty mi tu nie ...

  Proponuję zapisać ten artykuł. Po następnej burzy można zrobić: KOPIUJ-WKLEJ i będzie jak znalazł.
  Polacy nawet po szkodzie są niezbyt mądrzy. Nie zrobią nic, żeby w przyszłości mniej ich podtapiało.

 7. No no brawo dla pisu, ładnie dbaliście o rozwój kolei. Ważne, że rada nadzorcza obsadzona nominatami. Dobrze, że niedługo rozpad pisu i już nigdy u władzy.

 8. cytując klasyka komoruskiego ” woda ma to do tego jak się zbierze to potem spływa ” ;}

 9. Nie rozumiecie… to jest specjalna funkcja:
  -basen wakacyjny, otwierany cyklicznie na wakacje, na wzór „Słonecznego Placu Litewskiego – wodnego parku rozrywki”. Takie multifunkcyjne: przejście podziemne+basen.

  Ba! Taka mała wenecja nasza lubelska w sumie. Gondola powinna być i brać 100 euro za przeprawę.

 10. To nie jest prowokacyjno-wariacyjna instalacja artystyczna???? :O …a myślałem, że Lublin to miasto kultury… 🙁

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport