Sygnał od Czytelnika. „Mili sąsiedzi pilnują, żeby nie wjechać pod blok”

Nasz Czytelnik zaalarmował nas o dosyć groźnym pomyśle jednego z sąsiadów. W rejonie budynku przy ul. Wileńskiej zostały rozsypane gwoździe, a wszystko po to, aby nie parkować.

Dzisiaj rano nasz Czytelnik przesłał do nas zdjęcie gwoździ, które zebrał w rejonie budynku przy ul. Wileńskiej 15. Znajdowały się one w miejscu, gdzie mieszkańcy parkowali swoje pojazdy.

Jak twierdzi, to pomysł prawdopodobnie jednego z sąsiadów, na to, aby nie parkować pojazdów w rejonie bloku. Czytelnik przekazał nam, że i tak już nikt w tym miejscu nie pozostawia samochodów, m.in. przez powtarzające się historie z gwoździami.

Jednocześnie zaznacza, że może stać się tragedia. Chociażby z powodu interwencji karetki pogotowia. Jeżeli pojazd uszkodzi oponę, zostanie unieruchomiony. W chwili obecnej jest tam zakaz postoju, ale kiedyś mieściły się w tym miejscu dwa pojazdy. Obecne nikt już nie parkuje.

(fot. nadesłane Paweł)

42 komentarze

 1. Elektorat partii rządzącej. Metodo też analogiczne. Przykład idzie z góry…

  • a Twój elektorat niech pokarze miejsca na parking? Ekologiczne miasto ma być mam nadzieje ze urzędniki będą jechać mpk do domu, pracy 😉

   • Dałeś idealny przykład elektoratu, który do szkoły miał pod górkę. „Pokarze”? Ale jak? Wybatoży? Zakuje w dyby? Czy tylko zwyczajnie obetnie ręce? Jakoś mimo całkiem rozwiniętej wyobraźni nie mogę sobie wyobrazić jak można karać miejsca parkingowe.

   • Może zamiast wypisywać głupoty zajmij się nauką.
    Na przykład ortografii…

   • Elektorat jego partii to robi pod siebie w Warszawie

  • Dariusz, ciebie też już wypuścili lekarze?

 2. Pewnie przez przypadek komuś się wysypały.

 3. Ale o co chodzi skoro jest zakaz parkowania ? wam nie chodzi o karetkę tylko by własne auto postawić . Wbrew pozorom taki gwozdzik nie wbije się w koło karetki chyba że byłby wbity pionowo w np. deskę

  • Pan Solejuk w relacji na żywo z Ławeczki w Wilkowyjach

   Nie popieram takiej partyzantki, ale jak ktoś ma w „de” cały zestaw przepisów i znaki… coś trzeba robić by mu sie utaliło, że jednak gdzieniegdzie nie mozna zostawiać autka, bo nawet święty Krzysio nie pomoże

  • Wbije się matołku. Już ci tłumaczę bo do szkoły na fizykę nie chodziłeś: przednie koło podbija gwoździk a tylne wjeżdża i się nadziewa. Oczywiście przy odpowiedniej prędkości, ale jest to możliwe.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Zakaz parkowania nie obowiązuje wszystkich, np. niepełnosprawnych.
   Znaleźć gnoja i wsadzić mu te gwoździe w pewną część ciała.

  • Nie gadaj bzdur.

 4. Bardzo dobrze, popieram w tej sytuacji. Na Wileńskiej i na LSMie, ale pewnie i nie tylko, buraczki z rejestracją typu LUB, LLB i ogólnie takich oderwanych od pługa, pchają się pod samą klatkę. Panie i Panowie. To nie jest wasza obora na wsi, że można parkować przed samymi schodami do klatki. Tu jest miasto, panują inne zasady. Kto ich nie rozumie, niech wyjmuje gwoździe. Ile razy jest koperta, na niej napisane 112, a i tak chamidła spod lubelskich wsi tam parkują. To, że ma się samochód nie oznacza, że wszystko wolno. Posiadanie samochodu wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami, a czasem dla niektórych jest przejście się 100 metrów od parkingu…

 5. Nie ma to jak mieszkać w bloku?

 6. twojastaraniemakolan

  Czyli pomysł działa. 😉

  • Optymistyczny artykuł.
   Ludzie bronią ostatnie skrawki terenu wolne od samochodów. Ich walka przynosi skutek, jeżeli ludzie idą do gazet, z tym, że zabrania im się jeździć po chodnikach

 7. ORMO wiecznie żywe. Pewnie jakiś emerytowany, zgorzknialy UBek z czystej zawiści „umila” ludziom życie. Powbijać mu w du…psko te gwoździe.

  • Cieee chorrroba !!!

   Młotku… większość ormowskich uczynków i funkcji przejęły teraz członkowie i członkinie wszelkiej maści kółek różańcowych, żołnierzy Marysi, JPII i rycerzy Żyda okrzykniętego królem RP.

  • nic tak nie umila życia jak slalom pomiędzy samochodami na chodniku

  • Mi się nie mieści w głowie jak można samochodami jeździć po chodnikach.
   A tobie nie mieści się w głowie, że ktoś tego zabrania, albo, że tego ludzie nie akceptują.

 8. To pewnie goscio nie potrafi zrobic prawka i wydal 3 tysie na same egzaminy, i co sie dziwic?
  Jedni na megafarcie robią i traktują potem jak megaskarb dar od losu, inni za pół świini, inni za ubiór w mimi z dekoltem, a są tacy którzy po prostu mają nerwy ze stali sie koncentrują i wytrzymują bezbłędnie te h jazdy.

  • Na gołębie brudzące parapety najskuteczniejsze są kolce.
   Na bydło w samochodach, na które normalne, cywilizowane metody (czyli organizacja ruchu określona znakami) nie skutkują powinno się stosować podobne metody.

 9. Dyrdymałko Eustachy

  Przed blisko 60 laty z kolegami wybraliśmy się do cyrku, ale że z „many, many” pomyśleliśmy, że smykniemy przez płot między barakowozami. Kolesie byli sprawniejsi i udało sie im zalogować do namiotu, a mnie, pan który wyszedł zza baraczku śmignął przez powiedzmy, że plecy, kawałkiem kabla w gumie tak serdecznie, że do dziś pamiętam gdzie cyrkowa kasa…

  Piszę o tym dlatego, że czasami takie bandyckie działania przywracają pamięć… także i kierowcom

 10. Chwila, jak są gwoździe to karetka nie wjedzie, ale jak burak jeden z drugim zaparkuje, to rzecz jasna dojedzie pod klatkę teleportując się…
  Żelazna buraczana logika.
  Nie popieram metod, ale widać niewesoło było, skoro ktoś aż do tego się ucieka.

 11. Drogi asfaltowej nie ukradli

  Zakaz parkowania nie obowiązuje wszystkich, np. niepełnosprawnych.
  Znaleźć gnoja i wsadzić mu te gwoździe w pewną część ciała.

  • B-35 rzeczywiście nie dotyczy osób z kartą parkingową.
   Sęk w tym, że B-1, B-2 i B-36 już jak najbardziej dotyczą.

  • Ja bym te gwoździe pakował solidarnie jednym i drugim. Gdy ludzie przestaną jeździć po chodnikach osiedlowych to skończy się rozsypywanie gwoździ.
   Rowerami czy traktorami nie jeździ się po autostradach, a samochodami (rowerami także) po chodnikach. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?

 12. Na ul.Onyksowej postawili pachołki na i namalowali koperty przy wyjazdach z parkingów pod blokiem żeby nie zastawiać a i tak buraki parkują .Maxymalnie do pachołka albo na kopercie.Szczególnie często stary citroen Xsara nr. rej.TSK.Lub busem Reno Master.

 13. Jak troska o miejsca postojowe dla niepełnosprawnych. Jaka o zapewnienie przejazdu dla służb. Nie poznaję kolegów z forum. Porzygać się można od tej hiperhipokryzji.

 14. Przydałoby się spojrzeć na problem z szerszej perspektywy, bo słyszymy o tym, że ktoś rozsypuje gwoździe.

  A rzecz dotyczy tego, że ludzie podjeżdżają samochodami pod same bloki – do których nie ma legalnego dojazdu, bo nie ma tam wyznaczonych miejsc parkingowych. To jest strefa piesza.
  Zabroniony ruch samochodami odbywa się więc po chodnikach/alejkach osiedlowych (ciągach pieszych), a samochody pozostawiane są gdziekolwiek, gdzie tylko można nimi wjechać.
  Gdyby nie fakt, że te alejki pełnią funkcję dojazdów pożarowych, dla karetek itp. to nie byłoby problemu, bo postawiłoby się słupki. Ale drogi nie można zamknąć – więc jest ona wykorzystywana do nielegalnego wjazdu pomiędzy bloki.

 15. też mam sąsiadkę,która regularnie podrzuca gwoździe,ale ona ma tzw,żółte papiery i weź daj radę na taką

 16. JestemZrytyBoNieKradnę

  Na parkingach osiedlowych w dzień są głównie samochody okolicznych pracowników, studentów co wynajmują i parkują od niedzieli do piątku, złomy dziadków (nie jeździ, ale nie zezłomuje ani nie sprzeda) itp, itd…w samych trzech wieżowcach przy nieparzystej Wileńskiej jest ponad 300 mieszkań i z 500 w najbliższych blokach,a miejsc parkingowych w pobliżu ile – nawet chyba setki nie ma, pamiętacie akcje, gdy ksiunc namawiał „wiernych” by dzwonili gdzie trzeba i spod tujek i boku kościoła samochody poznikały?! Taka duszyczka co bliźnim wilkiem była…takie dobro wokół głosiła…

  Wszędzie ławki przez ptaki zabrudzone, przez „ludzi” moczem ochrzczone i alkoholem zalane…psy walą gdzie chcą a mało kto sprząta i zero mandatów, a gdy stanę jednym kołem na ubitej ziemi co kiedyś podobno trawnikiem była to zaraz jakiś „uprzejmie donoszę” wzywa straż miejską, obkleja naklejkami, rysuje lakier, itd…też tu mieszkam (długo) i często muszę pod klatkę podjechać sprzęt załadować czy rozładować, niechodzącą sąsiadkę gdzieś zawieźć, ale gdyby ktoś mi takie gwoździe zapakował – oddałbym z nawiązką – również tak, by inni nie widzieli kto i kiedy mu nogi połamał…podwozie za podwozie.

  Zakaz jazdy po chodnikach…a jak niby przeprowadzkę zrobić, remont, starszą osobę podwieźć…jeśli LSM będzie sprzedawać miejsca parkingowe bo samochodów jest coraz więcej a terenu zero pod parkingi (bo gołębie walące na ławki, srajpieseły i pomniki ważniejsze), to od razu 6 wykupuję przy sobie, i jeden samochód będę parkował…bo mogę a prawa nie złamię bo moje i robię co chcę – i co wtedy żalwdupeściskacze? A niech mi ktoś wtedy stanie to zaraz odholowanko na koszt właściciela… ALE czy to normalne by było? Bo prawo bym miał?! Żeby innym na złość jak ten „gwoździorozrzucacz” ?!

  To, że jest jakieś prawo nie znaczy, że jest dobre…dobre jest tylko dla tych, którzy je ustanowili dla własnych korzyści…

  Więc o czym ta dyskusja? Każdy własnej du#@y pilnuje i tyle. Władze jedynie innym wchodzą, by głosik do żłobu dostać, a potem też już mają „głosodawców swoich” w głębokim poważaniu…

  Bądźcie ludźmi i dajcie człowiekowi na chwilę zaparkować – niech się rozładuje i zaraz odjedzie…wiele osób z braku miejsc parkingowych gdy późno wracają parkują w miejscach niedozwolonych – ale zauważcie, że większość z nich robi to z głową, żeby w razie co pojazd nie stanowił problemu dla straży, karetki czy innych służb…jeśli nie koliduje to odpuśćcie – dajcie żyć…jest po prostu lipa z parkingami, a nie ma odważnych do decyzji, by między niektórymi drzewami porobić pojedyncze dodatkowe takie miejsca, gdzie żadne dzieci nie biegają, tylko wolnobiegające psy i sroki zaglądają – doszłoby minimum 40 miejsc przy tych wieżowcach…a to dużo…ale spółdzielnia głucha na takie pomysły…ważniejsza zasrana ławka, na którą niedowidząca staruszka siądzie raz na tydzień, niż miejsce parkingowe, z którego w tym samym tygodniu skorzysta minimum 20 aut nie blokując chodników czy wejść do bloków…

  Ale widać głupi jestem, bo zapadają odwrotne decyzje…normą powinien być ogół, a nie margines – dobro większości powinno górować nad mniejszością.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9556zł 0.27%
  • GBP 5.145zł 0.35%
  • EUR 4.2732zł 0.04%
  • CHF 4.0213zł -0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   Zgromadzenie Noworoczne w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”
   Wyprzedaż garażowa stała się już lokalną tradycją
   XI Dzień Historyka na UMCS
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.