Sygnał od Czytelnika. Ktoś zniszczył zasadzone drzewa. Spółdzielnia poinformowała, że zapłacą za to mieszkańcy

W rejonie jednego z budynków na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Klakson doszło do zniszczenia zasadzonych drzew. Spółdzielnia poinformowała mieszkańców, że kary i obciążenia finansowe za to zdarzenie poniosą mieszkańcy jednego z budynków.

O sprawie powiadomił nas jeden z mieszkańców budynku przy ul. Szafirowej. Zaniepokoił go komunikat spółdzielni mieszkaniowej umieszczony na klatce schodowej, z którego wynika, że za zniszczone w rejonie budynku drzewa mają zapłacić mieszkańcy.

– Chciałem zainteresować pewną sprawą, nie ma ona z pewnością ogromnego znaczenia, ale moim zdaniem świadczy o niesprawiedliwym traktowaniu mieszkańców przez Spółdzielnię Mieszkaniową Klakson przy ul. Szafirowej 8 w Lublinie. Lokatorzy jednego konkretnego bloku mają pokryć koszty zniszczonych nasadzeń drzewek. Szczerze powiedziawszy nawet nie wiedziałem o ich istnieniu, poza tym nie sądzę, aby mieszkańcy odpowiadali np. za drzewa stojące koło ich bloku, wydaje mi się to niepoważne. Najważniejszy w tej sytuacji jest dla mnie traktowanie mieszkańców „z góry”, a koszt (w moim przypadku) to około 38 złotych. Problem w tym, że brak reakcji, to otwarcie furtki dla kolejnych tego rodzaju decyzji Spółdzielni – napisał nasz Czytelnik.

O całą sprawę zapytaliśmy przedstawiciela Spółdzielni Mieszkaniowej Klakson. Jak się okazuje, spółdzielnia w rejonie budynku wycięła dwa drzewa, które uszkadzały linię gazową. Było na to zezwolenie Miejskiego Architekta Zieleni, w zamian za wycięte drzewa Spółdzielnia została zobligowana do nasadzeń dwóch drzew. W tym przypadku były to lipy.

Po nasadzeniu, ktoś wyrwał jedno z drzew. Brakujące drzewo zostało więc dosadzone. Po pewnym czasie oba drzewa zostały przez nieznaną osobę ścięte piłą. Sprawa została zgłoszona na policję. Jak tłumaczy przedstawiciel Spółdzielni, koszt kolejnych nasadzeń i ewentualnej kary za brak drzew będzie musiała ponieść Spółdzielnia. Jednocześnie wyjaśnia, że ogłoszenie umieszczone w budynku zostało nieco źle sformułowane. Chodziło tutaj o to, że wszelkie koszty działania wandala ponoszą niestety mieszkańcy. Ma to związek z kolejnymi nasadzeniami i ryzykiem kar za ich brak.

(fot. pixabay.com, nadesłane)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Jeśli drzewa były ścięte piłami to należy zastanowić się komu w oknie te lipy będą zasłaniały widok jak trochę podrosną… Przechodzący wandale raczej wyrywają i łamią drzewka i pił ze sobą nie noszą…

 2. Bardzo dobrze, jak się nie da prośbą to groźbą. Komuś kto tam mieszka nie pasowało, to mógł złożyć petycje że nie chce drzewa, a nie samowolka. Tak samo wkurza jak szczęką psami na nowo zasądzone drzewa, zwłaszcza iglaki nie mają szans z psią uryną.

 3. No żart jakiś i kpina :-O To tak jakby mieszkańcy zebrali się razem i wyrwali czy wycięli drzewka… a prawda jest taka, że nawet gdyby mieszkańcy coś widzieli i zawiadomili policję, to oni i tak nie przyjadą – to nie przypuszczenie, tylko doświadczenie – bo zwyczajnie nikogo to już nie obchodzi. Oczywiście, jak widać mieszkańcy za to zapłacą. A jaśnie prezydent Lublina w ramach walki ze smogiem wycina drzewa na potęgę – chociażby takie górki czechowskie.

 4. hahahaha odpowiedzialność zbiorowa jak za hitlera !!!!! Banda nieudaczników zamiast się wszyscy postawić prezesowi i nie dać ani złotówki to się skarżą do portali 🙂 jak zapłacicie to w przyszłości jak „prezesowi” przyjdzie do głowy remont bloków to podpali elewację i powie ze wandale a Wy barany zapłacicie !!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach