690 680 960

Strażacy z Liśnika Dużego otrzymali nowy samochód. Bedą nieść pomoc jeszcze skuteczniej

Wczoraj strażacy z Liśnika Dużego, po kilku latach starań, otrzymali nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Pojazd kosztował blisko 780 tys. złotych.

W poniedziałek w godzinach wieczornych do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Liśniku Dużym w powiecie kraśnickim przyjechał lśniący nowością samochód gaśniczy. Wydarzenie to było uwieńczeniem długich starań strażaków o zakup nowego pojazdu, przyciągnęło także liczne grono mieszkańców. Wszystko dlatego, że swoją radością druhowie chcieli podzielić się z całą okoliczną społecznością. To bowiem strażacy z Liśnika jako pierwsi ruszą na ratunek w przypadku pożaru czy też innego miejscowego zagrożenia. Dodatkowo w pobliżu przebiega droga krajowa nr 74, na której dość często dochodzi do wypadków. Dzięki nowemu sprzętowi, jeszcze sprawniej będą mogli nieść pomoc.

Od początku bieżącego roku strażacy z Liśnika Dużego znajdują się bowiem w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Zostali do niego włączeni jako druga jednostka w gminie Gościeradów. Starania w tym kierunku prowadzone były przez dwa lata. W tym czasie druhowie doskonalili swoje umiejętności, zaś jednostka zdobywała kolejny niezbędny w działaniach ratunkowo – gaśniczych sprzęt.

Postanowiono również zakupić nowy samochód, dzięki któremu strażacy strażacy jeszcze szybciej będą docierać na miejsce zdarzeń. Gmina Gościeradów przeznaczyła na cel 300 tysięcy złotych. Resztę pozyskano z Komendy Głównej PSP i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W połowie lipca został ogłoszony przetarg. Zgłosił się do niego tylko jeden oferent, który na dodatek zażądał znacznie więcej, niż planowano wydać. Udało się jednak przezwyciężyć i ten problem, dzięki czemu do jednostki zawitał samochód pożarniczy Volvo FL 3C 280 GBA 3000/8/24 BOCAR.

(fot. nadesłane)

5 komentarzy

  1. Pędzącym na akcję „strażakom” zalecam umiar w naciskaniem pedału przyspieszenia aby z niosącym pomoc nie stali się sprawcom do których pomoc ma dojechać – patrz: „dzielny strażak” Niedrzwica Kościelna, który pędząc ze ścierką do plamy spowodował groźny wypadek….

  2. „sprawcom” oczywiście z ironią…

  3. Gratulacje!!! Teraz należy się spodziewać, że pożar dopiero ma gdzieś powstać, wypadek będzie dopiero miał się zdarzyć, a Oni już tam będą. :mrgreen:

  4. chyba niema takiej gminy w polsce,w ktorej 2 jednostki ksrg byly by oddalone od siebie o 5km,:) no coz kto bogatemu zabroni,

  5. Tylko nie zepsujta tego volva chłopaki.

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin